Informační kiosky ZČU

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Jako doplňkovou službu k veřejným počítačovým učebnám provozuje CIV pro zaměstnance, studenty a návštěvníky budov ZČU několik informačních kiosků. Jsou jimi jednoduché terminály v chodbách budov, kde je anonymnímu uživateli umožněn přístup na vybrané webové zdroje (tzv. typ Standard). Kiosky jsou založeny na operačním systému Debian GNU/Linux s upraveným prohlížečem Mozilla Firefox 1.0.

V rámci rozvojového projektu společně se sdružením CESNET s.r.o. provozujeme v pilotním provozu i 2 místa s plnohodnotným systémem Orion7. Navíc oproti standardní hardwarové konfiguraci učeben je v tomto typu k dispozici DVD vypalovačka a čtečka paměťových karet typu 5-in-1.

Dále v rámci stejného projektu provozujeme 2 promítací místa Informační tabule, které promítají smyčky informací z dostupných IS nejen ZČU (IS/STAG, kalendar.zcu.cz, pes.eunet ...). Tabule jsou založeny na původní kioskové instalaci Standard, ale za použití vyšší verze prohlížeče Mozilla Firefox 1.5. Uživatelům je k dispozici i webová verze informačních obrazovek na adrese http://letiste.zcu.cz.

Reklamní služba

Navíc jako bonus provozujeme na kioscích typu Standard a Televize reklamní službu. Ta je realizována promítáním obrázků v šetřičích obrazovek. Reklamy je možné do systému vložit zasláním obrázků typu JPG, GIF nebo PNG na adresu reklamy@service.zcu.cz. Při použití těchto formátů máte jistotu, že to co nám pošlete se takto také zobrazí, reklamy nijak neupravujeme. Doporučená velikost obrázků je 700-750 bodů na výšku (z důvodů různých rozlišení jednotlivých stanovišť). Televizní plochy mají rozlišení až FullHD - tj. 1920x1080. Obrázky doporučujeme připravit spíše do šířky, kdy využijete maximální zobrazovací plochu televize.

Vystavujeme pouze reklamy, které přímo souvisí s univerzitou nebo s některou z "blízkých" organizací univerzity (např. stavovská unie studentů). Do publikovaných reklam nezasahujeme a neupravujeme je, plná zodpovědnost za vystavené informace je na žadateli. O vhodnosti reklamy k publikování rozhoduje správce reklamního prostoru a její vystavení nelze nárokovat. Důvodem pro odmítnutí může být činnost nesouvisející s posláním univerzity nebo například uvádění alkoholických nápojů atd.

Autorům dále doporučujeme nevystavovat reklamy déle než měsíc. Letáček se okouká a lidé si jej pak už nevšímají v době, kdy je to nejaktuálnější. Reklamu je také možné cíleně umístit na určité kiosky, například pokud ji nechcete zveřejňovat v Chebu nebo naopak ji chcete zveřejnit jen v budovách vaší fakulty, jen je nám to potřeba oznámit.

Seznam kiosků

Varianta Standard
Varianta Kiosek2 s Orion7
Informační tabule


Jméno terminálu Lokalita Typ kiosku
kiosek-ep05.zcu.cz Vstupní hala FEL Standard
kiosek-ep07.zcu.cz Ochoz vstupní haly FEL; EP208 Standard
kiosek-ng01.civ.zcu.cz Vstupní hala FEL Orion7
kiosek-ng03.fpe.zcu.cz Vstupní hala FEL Orion7
kiosek-tv01.civ.zcu.cz Vstupní hala FEL Televize
kiosek-ep04.zcu.cz Vstupní hala FEL Standard
kiosek-ep06.zcu.cz Ochoz vstupní haly FEL; EP208 Standard
kiosek-ty01.zcu.cz Tylova Standard
kiosek-jj01.zcu.cz Jungmanova Standard
kiosek-hj01.zcu.cz Vchod Husovka Standard
kiosek-vc01.fpe.zcu.cz Vstupní hala, Veleslavínova Standard
kiosek-ng04.zcu.cz Vstupní hala FAV/FST Orion7
kiosek-ng02.zcu.cz Vstupní hala FAV/FST Orion7
kiosek-tv02.zcu.cz Vstupní hala FAV/FST Televize
kiosek-ui01.civ.zcu.cz Před HelpDeskem CIV Orion7
kiosek-kts01.zcu.cz Vstupní hala KTS Standard
kiosek-tv03.zcu.cz Menza Bory Televize
kiosek-tv04.zcu.cz Menza Kollárova Televize
kiosek-tv05.zcu.cz Vstupní hala FF/FEK - Husova Televize
kiosek-tv06.zcu.cz Vstupní hala FEK - Tylova Televize
kiosek-tv07.zcu.cz Budova FEK -Cheb Televize
kiosek-tv08.zcu.cz Budova FPR - Komenda Televize
kiosek-ts01.zcu.cz Studentská místnost FZS - Tylova OrionXP
kiosek-no01.zcu.cz Chodba před sekretariátem FZS - nám. Odboje OrionXP
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje