Řešení problémů s Java Appletem na správu čipových karet

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Problém: Applet vůbec nefunguje

Pokud vůbec nefunguje Java Applet (tj. ani se nezobrazí na stránce, ani se nezobrazí žádná chybová hlášení), je třeba ověřit, zda máte nainstalovánu Javu ve Vašem počítači. Nainstalujte z webu java.oracle.com. Stejný postup použijte v případě, že problém spočívá v zastaralé verzi Javy.


Problém: Applet se spouští, ale hlásí chybu zabezpečení

Pokud aplikace hlásí některou z následujících chyb, je třeba naimportovat důvěryhodný certifikát ZČU dle návodu pod obrázky:

Cipovka app err1.jpg Cipovka app err2.jpg


Tyto chyby by se neměly objevit na počítačích IS (spravovaných CIVem), kde by od března 2014 mělo být nastavení připraveno správně. Pokud se zobrazí tyto chyby, postupujte následujícím způsobem:


1. V prohlížeči zadejte adresu http://ca.zcu.cz, klikněte na odkaz "Kořenový certifikát ZCU root CA", formát "CER" a tento soubor si uložte na počítač, kamkoliv (například na plochu): Ca download.jpg

2. Spusťte aplikace "Java Control Panel" (buď má ikonku v pravém dolním rohu obrazovky a nebo spustit program "javacpl.exe" jako administrátor) a proveďte v ní následující kroky:

3. Na záložce "General" klikněte na položku "Settings...":

Jcpl.jpg

4. Ověřte, že je zde zapnuta volba "Keep temporary files on my computer". (dále můžete volitelně dle svého uvážení nastavit hodnotu "Disk space", minimálně cca na 50 MB):

Jtfs.jpg

5. Na záložce "Security" ověřte, že je zvoleno nastavení "High":

Jsecurity.jpg

6. Klikněte na "Manage certificates" a zvolte "Certificate type" na "Signer CA" a klikněte na "Import":

Java import ca 1.jpg

7. Vyhledejte soubor, který jste si v prvním kroku uložili na plochu (certifikát certifikační autority ZČU). Pravděpodobně budete muset změnit "Files of type" na "any", aby se Vám zobrazil v nabídce:

Java import ca 2.jpg

8. Certifikát je naimporotván, klikněte na Close:

Java import ca 3.jpg

9. Zavřete a znovu spusťte internetový prohlížeč a znovu se přihlašte na stránku se správou čipových karet, applet by již měl fungovat. Před svým spuštěním bude zobrazovat pravděpodobně následující informace (okénko se při prvním spuštění může objevit vícekrát). Můžete zaškrtnout volbu, aby se příště již nezobrazovalo:

Jcheck.jpg

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje