Google Apps/Mobilní aplikace

Z Support
Přejít na: navigace, hledání
Under construction icon-red.png Tato stránka není ještě hotová

 Text není kompletní nebo aktuální nebo se vztahuje k teprve připravované službě. Používejte jen na vlastní nebezpečí.

V souvislosti s Google aplikacemi je k dispozici také sada mobilních aplikací pro mobilní zařízení se systémem Android. Pokud s nimi chce uživatel pracovat, musí si přidat svůj Google účet do zařízení s Androidem. Uživatel může použít osobní účet, nebo účet z domény gapps.zcu.cz (přihlášení pomocí Orion loginu a hesla).

Obsah

Kontakty

Tato aplikace je součástí všech mobilních zařízení se systémem Android. Umožňuje nám uchovávat si informace o našich kontaktech, nebo vytvářet skupiny kontaktů. Základem jsou samozřejmě jména, telefonní čísla a emailové adresy, je ale možné ke kontaktům přiřadit také třeba pracoviště, adresu, nebo fotografii.

Kalendář

Stejně jako aplikace Kontakty je i aplikace Kalendář součástí všech mobilních zařízení se systémem Android. Tato aplikace nám umožňuje plánovat pomocí událostí, události sdílet a nastavit připomínky k daným událostem.

Google Disk

Aplikace Google Disk slouží pro obsluhu cloudového úložiště v rámci Google Apps. Aplikace nám umožňuje spravovat naše úložiště pomocí našeho mobilního zařízení. Můžeme soubory mazat, sdílet, nové soubory nahrávat a mnoho dalšího. Na většině zařízení není v základu tato aplikace nainstalována, je tedy potřeba ji stáhnout z obchodu Google Play.

Dokumenty

Aplikace Dokumenty nám umožňuje spravovat textové Google dokumenty z našeho úložiště pomocí mobilního zařízení. Můžeme soubory mazat, sdílet, nebo přidávat nové. Aplikace také umožňuje vytvářet a upravovat Microsoft Word dokumenty. Na většině zařízení není v základu tato aplikace nainstalována, je tedy potřeba ji stáhnout z obchodu Google Play.

Tabulky

Pomocí aplikace Tabulky můžeme spravovat tabulkové procesory Google z našeho úložiště pomocí mobilního zařízení. Můžeme soubory mazat, sdílet, nebo přidávat nové. Aplikace také umožňuje vytvářet a upravovat Microsoft Excel dokumenty. Na většině zařízení není v základu tato aplikace nainstalována, je tedy potřeba ji stáhnout z obchodu Google Play.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje