Google Apps/Mobilní aplikace/Kontakty

Z Support
Přejít na: navigace, hledání
Under construction icon-red.png Tato stránka není ještě hotová

 Text není kompletní nebo aktuální nebo se vztahuje k teprve připravované službě. Používejte jen na vlastní nebezpečí.

Na hlavní obrazovce nalezneme možnost úpravy vlastního profilu, zobrazení skupin kontaktů, oblíbené kontakty, všechny ostatní kontakty a také možnost přidat nový kontakt. V rámci našeho profilu si můžeme nastavit základní kontaktní informace, včetně svojí fotografie.

Hlavní obrazovka
Můj profil

Vytváření a úprava kontaktů a skupin

Při vytváření kontaktů je třeba v horní části pomocí rozbalovací lišty zvolit Google účet, se kterým bude nás nový kontakt synchronizován. Můžeme také kontakty ukládat pouze do našeho zařízení, nebudou tak s žádným účtem synchronizovány. Pro úpravu kontaktu je třeba ho zobrazit a stisknout tlačítko “Upravit”. Na stránce kontaktu ho lze také přidat mezi oblíbené kontakty, do černé listiny nebo mu nastavit speciální vyzvánění. Po přechodu na “Moje Skupiny” z hlavní obrazovky se nám zobrazí seznam našich skupin, včetně inteligentně vygenerovaných (například podle firmy, nebo adresy). Kliknutím na tlačítko “Nová skupina” vytvoříme novou skupinu. Podobně jako u vytváření kontaktů si můžeme zvolit, zda se má naše skupina synchronizovat s naším účtem, nebo ji chceme uložit pouze lokálně do našeho mobilního zařízení. Do každé skupiny následně můžeme manuálně přidat již existující kontakty, které potřebujeme. V rámci skupiny lze nastavit specifické vyzvánění, nebo můžeme odeslat skupinovou SMS. Skupinu je možné po jejím vytvoření přejmenovat.

Nový kontakt
Vytváření nové skupiny

Nastavení aplikace

V rámci nastavení aplikace lze vypnout nebo zapnout zobrazení fotografií u kontaktů. V záložce “Zobrazení kontaktů” lze pozměnit způsob řazení kontaktů, vypnout nebo zapnout inteligentní skupiny, nebo zvolit konkrétní účet, jehož kontakty chceme mít zobrazené. V záložce “Další nastavení kontaktů” lze sloučit případné duplicitní kontakty, nebo kontakty hromadně vymazat. V záložce “Importovat/Exportovat kontakty” lze kontakty importovat nebo exportovat na lokální úložiště. V takovém případě se využívá formát .vcf . Import a export je možné realizovat i pomocí SIM karty. Sdílení kontaktů je možné pomocí SMS, emailu, Bluetooth, nebo si kontakty můžeme uložit na náš Google Disk. Při ukládání na Disk je také použit formát .vcf .

Nový kontakt
Vytváření nové skupiny
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje