Google Apps/Mobilní aplikace/Tabulky

Z Support
Přejít na: navigace, hledání
Under construction icon-red.png Tato stránka není ještě hotová

 Text není kompletní nebo aktuální nebo se vztahuje k teprve připravované službě. Používejte jen na vlastní nebezpečí.

Hlavní obrazovka je podobná aplikaci Google Disk. Na hlavní obrazovce aplikace nalezneme naše dokumenty a složky, které můžeme kliknutím otevřít. Po kliknutí na ikonu lupy můžeme v našem disku vyhledávat jednotlivé složky nebo dokumenty podle názvu. Po rozkliknutí vedlejšího menu v pravém horním rohu lze změnit řazení souborů, nebo způsob jejich zobrazení. Aplikace nám také umožňuje otevírat dokumenty z lokálního úložiště na mobilním zařízení. Přejetím prstu z levého okraje obrazovky doprava zobrazíme hlavní menu. V horní části menu můžeme přepínat mezi našimi účty, případně nějaký nový přidat. Další položky menu nám nabízí zobrazení nedávno vytvořených nebo upravených dokumentů, zobrazení cizích dokumentů sdílených s námi, dokumenty a složky označené hvězdičkou, offline soubory dostupné z lokální paměti zařízení a koš. V hlavním menu se ještě nachází položka “Nastavení” a “Oznámení”, kde najdeme podrobnosti o dokumentech, které s námi někdo sdílel, žádostech o přístup a dalších událostech.

Hlavní obrazovka
Hlavní menu

Vytvoření nového dokumentu a editace

Nový soubor nebo složku přidáme pomocí červeného tlačítka na hlavní obrazovce. Po kliknutí se nám otevře nový čistý dokument, který můžeme editovat. Editor umožňuje základní psaní textu nebo vzorců, formátování textu a také formátování buněk. Do dokumentu lze také přidat odkaz, graf nebo nový prázdný řádek či sloupec. Stejné operace můžeme samozřejmě provádět s již existujícími dokumenty.

Nový dokument
Formátování textu
Formátování buněk

Správa a sdílení dokumentů

Do správy dokumentu se dostaneme otevřením menu určitého souboru (symbol tří teček vedle názvu každého dokumentu). Soubor zde můžeme zpřístupnit offline, stáhnout nebo odeslat kopii, přesunout do jiné složky, označit hvězdičkou nebo převést do .xlsx formátu. Samozřejmostí je také přejmenování nebo odstranění dokumentu. Menu nám také nabízí sdílení souboru s určitými uživateli, nebo sdílení pomocí odkazu. Cílovým uživatelům můžeme nastavit práva k souboru, tj. mohou-li soubor pouze zobrazit, komentovat nebo i upravovat. Zvolením možnosti “Tisk” lze soubor připravit k tisku převedením do .pdf formátu.

Správa souboru

Nastavení aplikace

V nastavení aplikace, kam se dostaneme z hlavního menu, můžeme povolit automatické zpřístupňování nedávných souborů offline nebo nastavit nahrávání a stahování dokumentů z disku výhradně přes Wi-Fi. Je možno také povolit vytváření souborů rovnou ve formátu .xlsx . V nastavení aplikace se také nachází záložka “Nastavení oznámení”, kde lze nastavit předvolby oznámení pro sdílené dokumenty, žádosti o přístup a komentáře k dokumentům.

Nastavení oznámení
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje