Změna administrace databází webových projektů

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Dobrý den, tuto zprávu dostávate, protože máte přístupová práva k webovému projektu a současně je tam lokálně instalována aplikace PhpMyAdmin, takže je pravděpodobné, že tuto aplikaci používáte.

Kvůli aktuálně řešeným bezpečnostním incidentům plynoucích z instalace vlastních a dále nepatchovaných administrátorských rozhraní pro databáze, musely být všechny tyto lokální instalace bohužel zablokovány. Aktuálně jsou nahrazeny informační stránkou pro uživatele, která obsahuje tuto zprávu, aby i náhodou opomenutí správci byli informováni, co se děje.

Jako náhradu pro vás připravujeme CIVem centrálně spravovanou aplikaci PhpMyAdmin. Tato aplikace bude přístupná pro všechy provozované weby přes jednoduché přesměrování "/phpmyadmin". Například, jste-li správcem webového projektu www.mojekatedra.zcu.cz, dostanete se ke správě databáze přes centrální aplikaci PhpMyAdmin na adrese

http://www.mojekatedra.zcu.cz/phpmyadmin

Přestože jde o součást řešení bezpečnostího incidentu, a tudíž jsme neměli žádný čas na přípravu nové služby, pokusíme se ji nasadit během dnešní profylaxe, aby byl dopad pro uživatele co nejmenší. Nejzazší termín zprovoznění je pátek 29.6. v 10:00.

Děkuji za pochopení a přeji pěkný večer

Petr Grolmus, správce služby webové projekty

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje