Aktuality:Bezpečnostní aktualizace serverů

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(aktualizace)
Řádka 1: Řádka 1:
[http://www.root.cz/zpravicky/kriticka-chyba-v-glibc-od-roku-2008/ Chyba CVE-2015-7547 v základní knihovně glibc] a [https://googleonlinesecurity.blogspot.cz/2016/02/cve-2015-7547-glibc-getaddrinfo-stack.html existující exploit (její realné zneužití)] má za následek, že je nutné aktualizovat všechny postižené servery (ve správě CIV se jedná o více než 230 serverů). Aktualizace knihovny již proběhla, ale je nutné také služby restartovat, doporučovaný způsob je restart celého stroje, protože jen tak lze zaručit, že k dojde k načtení opravené knihovny. Na nejsložitější servery byla využita včerejší odstávka, přesto nám zbývá okolo 160 serverů, které je třeba restartovat. Proto upozorňujeme, že v '''nočních hodinách''' (od čtvrtka 18.2.2016 do konce týdne) '''bude docházet ke krátkým výpadkům''' jednotlivých služeb. Budeme se snažit, aby to bylo s minimálním dopadem na provoz. Za způsobené problémy se omlouváme, ale v případě takto závažné chyby je třeba reagovat co nejrychleji. <p>Všechny hlavní distribuce mají již opravu zanesenou ve svých repozitářích. Silně doporučujeme, aby i ostatní správci systémů provedli aktualizaci serverů včetně koncových stanic používající Linux.
+
V průběhu dnešního večera a noci proběhne krátký restart některých služebních serverů. Jedná se o neplánované odstranění kritické chyby [http://www.root.cz/zpravicky/kriticka-chyba-v-glibc-od-roku-2008/ CVE-2015-7547 v základní knihovně glibc]. Kritické systémy jsme aktualizovali v průběhu včerejší plánované odstávky, u zbylých serverů (přes 200) proběhne aktualizace do konce týdne. Za způsobené problémy se omlouváme. <p>Všechny hlavní distribuce mají již opravu zanesenou ve svých repozitářích. Silně doporučujeme, aby i ostatní správci systémů co nejdříve provedli aktualizaci Linux serverů i koncových stanic.
<!--[[Kategorie:Výpadky provozu]]-->
+
[[Kategorie:Výpadky provozu]]

Verze z 16:14, 18 únor 2016

V průběhu dnešního večera a noci proběhne krátký restart některých služebních serverů. Jedná se o neplánované odstranění kritické chyby CVE-2015-7547 v základní knihovně glibc. Kritické systémy jsme aktualizovali v průběhu včerejší plánované odstávky, u zbylých serverů (přes 200) proběhne aktualizace do konce týdne. Za způsobené problémy se omlouváme.

Všechny hlavní distribuce mají již opravu zanesenou ve svých repozitářích. Silně doporučujeme, aby i ostatní správci systémů co nejdříve provedli aktualizaci Linux serverů i koncových stanic.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje