Aktuality:Shrnutí letní odstávky systémů 2021

Z Support
Verze z 10:24, 13 září 2021; Beowulf (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Vážení kolegové, v tomto článku vám přinášíme shrnutí letošní letní odstávky systémů. Začneme počítačovou sítí. Během odstávky došlo k výměně přístupových switchů na FEL a FZS (Husova) dále pak k upgradu OS centrálního firewallu Fortigate a fyzickému přepojení z 2x 10 Gb/s na 2x 40 Gb/s. U bezdrátové sítě jsme upgradovali OS centrálních kontrolérů, upravili QoS a fyzicky přepojili centrální kontroléry na 2x 10 Gb/s. K upgradu OS došlo i u VPN koncentrátorů. Páteřní síť prošla též upgradem OS na poslední doporučovanou verzi.

Odstávka se dále zaměřila na patchování Oracle databází, upgradu firmaware pro disková pole a došlo i k upgradu několika systémů. Jmenovitě Alfresca, Request Trackeru (RT), monitorovacího systém Icinga, CFenginu a jako každý rok jsme upgradovali linuxové servery na nový stable systém. Přistoupili jsme i ke zrušení několika serverů. Nejvýznamější je asi zrušení dlouholetého serveru Dione, kde bežel například studentský web dione.zcu.cz.

Jistě jste si všimli i upgradu, který se dotkl systému Magion. Během letní odstávky došlo k vypnutí zastaralých šifrovacích algoritmů v Kerberos. Pokud si uživatel po letní odstávce změnil heslo nemohl se pak přihlásit do Magionu. Starý klient Oracle 10.2.0, který je součástí starých lokálních instalací nepodporuje novější šifrovací klíče. Proto jsme vytvořili nový instalační skript, který opraví na Windows 10 staré lokální instalace. Instalační skript zároveň dokáže na Windows 10 nainstalovat agendy Magion a IS/STAG.

Více informací https://support.zcu.cz/index.php/Instalace_klienta_STAGu_a_Magionu

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje