Aktuality:Ukončení podpory Windows XP

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
{{Vykřičník-red|}} == '''Od 1.9.2015 přestává CIV podporovat Windows XP''' ==
+
{{Vykřičník-red|}} == '''Od 1.9.2015 přestává CIV podporovat Windows XP''' == Operační systém Windows XP je bez aktualizací a podpory výrobce od dubna roku 2014. Není v silách CIV dále udržovat systém OrionXP v běhu, neboť představuje bezpečnostní riziko a vyžaduje zvýšené nároky na údržbu. Problémy zaznamenané v systému OrionXP nebudou řešeny, všem uživatelům OrionXP důrazně doporučujeme přechod na systém Orion 7. Přechod na Orion 7 u PC spravovaných CIVem je možný pouze na podporovaném hardware. PC, která splňují požadavky najdete na [http://support.zcu.cz/index.php/Stanice_IS Stanice IS]. Pokud Váš hardware nesplňuje tyto podmínky, tak bude potřeba zakoupit nový PC. Můžete využít [http://support.zcu.cz/index.php/N%C3%A1kup_NB_a_PC připravené konfigurace]. O tento nákup by měl zažádat vedoucí pracoviště. Až budete mít zakoupená PC, tak kontaktujte CIV, aby jej nainstaloval na Orion IS 7. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte CIV na  [mailto:operator@service.zcu.cz operator@service.zcu.cz].
Operační systém Windows XP je bez aktualizací a podpory výrobce od dubna roku 2014. Není v silách CIV dále udržovat systém OrionXP v běhu, neboť představuje bezpečnostní riziko a vyžaduje zvýšené nároky na údržbu.
+
Problémy zaznamenané v systému OrionXP nebudou řešeny, všem uživatelům OrionXP důrazně doporučujeme přechod na systém Orion 7.
+
 
+
Přechod na Orion 7 u PC spravovaných CIVem je možný pouze na podporovaném hardware. PC, která splňují požadavky najdete na [http://support.zcu.cz/index.php/Stanice_IS Stanice IS]. Pokud Váš hardware nesplňuje tyto podmínky, tak bude potřeba zakoupit nový PC. Můžete využít [http://support.zcu.cz/index.php/N%C3%A1kup_NB_a_PC připravené konfigurace]. O tento nákup by měl zažádat vedoucí pracoviště. Až budete mít zakoupená PC, tak kontaktujte CIV, aby jej nainstaloval na Orion IS 7. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte CIV na  [mailto:operator@service.zcu.cz operator@service.zcu.cz].
+
  
 
[[Kategorie:Novinky]]
 
[[Kategorie:Novinky]]

Verze z 11:08, 1 září 2015

Info red.png
== Od 1.9.2015 přestává CIV podporovat Windows XP == Operační systém Windows XP je bez aktualizací a podpory výrobce od dubna roku 2014. Není v silách CIV dále udržovat systém OrionXP v běhu, neboť představuje bezpečnostní riziko a vyžaduje zvýšené nároky na údržbu. Problémy zaznamenané v systému OrionXP nebudou řešeny, všem uživatelům OrionXP důrazně doporučujeme přechod na systém Orion 7. Přechod na Orion 7 u PC spravovaných CIVem je možný pouze na podporovaném hardware. PC, která splňují požadavky najdete na Stanice IS. Pokud Váš hardware nesplňuje tyto podmínky, tak bude potřeba zakoupit nový PC. Můžete využít připravené konfigurace. O tento nákup by měl zažádat vedoucí pracoviště. Až budete mít zakoupená PC, tak kontaktujte CIV, aby jej nainstaloval na Orion IS 7. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte CIV na operator@service.zcu.cz.
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje