CIV:Vstup na FPE

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Přidání úkolu)
m (Aktualizace dle provedených dohod)
Řádka 11: Řádka 11:
 
=== Způsoby podpory ===
 
=== Způsoby podpory ===
  
Způsob podpory veřejných učeben a stanic IS je zřejmý z provozních dokumentů CIVu. Způsob podpory dalších fakultních a katedrálních stanic je v jednání. Navrhujeme dva možné scénáře:
+
Způsob podpory veřejných učeben a stanic IS je zřejmý z provozních dokumentů CIVu. Způsob podpory dalších fakultních a katedrálních stanic bude (dle závěrů vzájemného jednání CIV a SSPS) probíhat v režimu '''Podpora prostřednictvím instalací OrionXP.''' V tomto případě může fakultní správce využít existující řešení, která již CIV vyvinul pro přímo podporovaná pracoviště (mechanizmy OrionXP). Nadále však odpovídá za vše, co není tímto řešením pokryto (zejména SW a HW, který nemá podporu v řešení OrionXP) a sám také odpovídá za technickou podporu takových stanic. CIV k tomu poskytuje [[LPS:OrionXP/Lokální administrátorské účty v OrionXP|lokální administrátorské účty]] na dotčených stanicích a řeší pouze ty problémy, které se týkají OrionXP jako celku. Příkladem takto podporovaného pracoviště je Univerzitní knihovna.
 
+
# '''Podpora pouze metodou poskytování centrálních služeb''' (Active Directory, centrální diskový prostor, apod.) V tomto scénáři fakultní správce vyvíjí svá vlastní řešení pro softwarovou a systémovou podporu stanic. Příkladem takových pracovišť jsou např. FF, KTS/FST, KPV/FST apod.
+
# '''Podpora prostřednictvím instalací OrionXP.''' V tomto případě může fakultní správce využít existující řešení, která již CIV vyvinul pro přímo podporovaná pracoviště (mechanizmy OrionXP). Nadále však odpovídá za vše, co není tímto řešením pokryto (zejména SW a HW, který nemá podporu v řešení OrionXP) a sám také odpovídá za technickou podporu takových stanic. CIV k tomu poskytuje [[LPS:OrionXP/Lokální administrátorské účty v OrionXP|lokální administrátorské účty]] na dotčených stanicích a řeší pouze ty problémy, které se týkají OrionXP jako celku. Příkladem takto podporovaného pracoviště je Univerzitní knihovna.
+
  
 
Hardwarovou podporu řeší ve všech případech fakultní správce - výjimkou jsou jen stanice, které nejsou v majetku FPE.
 
Hardwarovou podporu řeší ve všech případech fakultní správce - výjimkou jsou jen stanice, které nejsou v majetku FPE.

Verze z 11:53, 14 listopad 2006

Obsah

Převzetí podpory na FPE

Situace

Politická jednání určila, že CIV začne poskytovat služby pedagogické fakultě setjně, jako ostatním fakultám. Konkrétně to znamená -- dle dohod na nejvyšší úrovni -- následující služby:

 • Přímá podpora veřejných učeben FPE
 • Přímá podpora stanic IS -- tj. stanic děkanátu a jedné stanice na každé katedře
 • Metodická podpora a poskytování síťových služeb ostatním stanicím, které podléhají fakultě a jejímu fakultnímu správci.

Způsoby podpory

Způsob podpory veřejných učeben a stanic IS je zřejmý z provozních dokumentů CIVu. Způsob podpory dalších fakultních a katedrálních stanic bude (dle závěrů vzájemného jednání CIV a SSPS) probíhat v režimu Podpora prostřednictvím instalací OrionXP. V tomto případě může fakultní správce využít existující řešení, která již CIV vyvinul pro přímo podporovaná pracoviště (mechanizmy OrionXP). Nadále však odpovídá za vše, co není tímto řešením pokryto (zejména SW a HW, který nemá podporu v řešení OrionXP) a sám také odpovídá za technickou podporu takových stanic. CIV k tomu poskytuje lokální administrátorské účty na dotčených stanicích a řeší pouze ty problémy, které se týkají OrionXP jako celku. Příkladem takto podporovaného pracoviště je Univerzitní knihovna.

Hardwarovou podporu řeší ve všech případech fakultní správce - výjimkou jsou jen stanice, které nejsou v majetku FPE.

Aktuální úkoly

Poslední aktualizace 17. 10. 2006

CIV

Fakultní správa FPE

 • Urychlený výběr způsobu podpory (viz výše)
 • Inventarizace stavu
  • Zjeména má-li se použít způsob podpory 2., je třeba připravit podklady pro import do DB strojů!
 • Příprava instalačních obrazů -- je třeba provést bez ohledu na zvolený způsob podpory.
 • Příprava stanic FPE k přechodu na tiskové řešení SafeQ. Aktuálně (24. 10. 2006) je třeba převést veřejné tiskárny u učeben. Nové fronty (platné zřejmě od uvedeného data):
  • HP LaserJet 4100 PCL 6 -- port klatovska-fpe-cb01, server lpd-civ03.zcu.cz, protokol LPR
  • HP Color LaserJet 4700 PCL6 -- port klatovska-fpe-barva01, server lpd-civ03.zcu.cz, protokol LPR
  • Je třeba na tuto změnu připravit všechny ne-OrionXP stanice, které chtějí na tyto tiskárny tisknout!

Nové po schůzce 24. 10. 2006:

 • Tam, kde se jako řešení pro koncové stanice použije distribuce OrionXP, je třeba co nejdříve připravit podklady do DB strojů (provede J. Pátek?)
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje