Expirace konta

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Doporučený postup před zablokováním konta)
(Doporučený postup před zablokováním konta)
Řádka 22: Řádka 22:
 
# Zrušte si případné přesměrování pošty na https://mail.zcu.cz/moje-nastaveni.
 
# Zrušte si případné přesměrování pošty na https://mail.zcu.cz/moje-nastaveni.
 
# Po zablokování konta přestane vaše schránka přijímat emaily. Chcete-li, nastavte si automatickou odpověď během nepřítomnosti na stránce https://mail.zcu.cz/moje-nastaveni. Tento text bude pak součástí odpovědi mailserveru, když odmítne poštu do zablokované schránky.
 
# Po zablokování konta přestane vaše schránka přijímat emaily. Chcete-li, nastavte si automatickou odpověď během nepřítomnosti na stránce https://mail.zcu.cz/moje-nastaveni. Tento text bude pak součástí odpovědi mailserveru, když odmítne poštu do zablokované schránky.
# Pokud jste vlastníkem nebo správcem AFS projektu, webového projektu, společných dat v dokumentovém úložišti [[doc.zcu.cz]] nebo [[Google Apps]], případně dalších datových entit, požádejte o zrušení nebo předání správy jinému uživateli. Konkrétní požadavek na zrušení nebo změnu vlastníka zašlete na [mailto:operator@service.zcu.cz HelpDesk CIV]. V případě, že projekt nebo datová oblast zůstanou bez správce, mohou být při údržbě diskových prostorů vymazány.
+
# Pokud jste vlastníkem nebo správcem AFS projektu, webového projektu, společných dat v [[Úložiště dokumentů (DMS)|dokumentovém úložišti]] nebo [[Google Apps]], případně dalších datových entit, požádejte o zrušení nebo předání správy jinému uživateli. Konkrétní požadavek na zrušení nebo změnu vlastníka zašlete na [mailto:operator@service.zcu.cz HelpDesk CIV]. V případě, že projekt nebo datová oblast zůstanou bez správce, mohou být při údržbě diskových prostorů vymazány.
 
[[Kategorie:IdM]]
 
[[Kategorie:IdM]]
 
[[Kategorie:Pracovní postupy]]
 
[[Kategorie:Pracovní postupy]]
 
[[Kategorie:Orion]]
 
[[Kategorie:Orion]]
 +
[[Kategorie:Pro zaměstnance]]
 +
[[Kategorie:Pro správce IT]]

Verze z 09:14, 4 leden 2016

Pokyny pro uživatele, kteří obdrželi zprávu o expiraci jejich Orion konta: V tuto chvíli nemáte podle našich informací platný vztah se ZČU a proto bude vaše Orion konto po uplynutí doby expirace zablokováno.

Pokud jste aktuálně student nebo zaměstnanec ZČU nebo pokud pracujete v ZČU jako externista, postupujte dle níže uvedených pokynů k obnovení platnosti konta.

V opačném případě si zazálohujte a případně smažte svá data, po zablokování konta už k nim nebudete mít přístup. Definitivní smazání zablokovaného konta proběhne nejdříve za půl roku v rámci pravidelné údržby. V případě, že do této doby obnovíte svůj vztah k ZČU, bude Vám konto opět zpřístupněno včetně všech dat.

Prodloužení platnosti konta

Pokud konto potřebujete nadále používat, postupujte podle následujících pokynů:

  • ukončil(a) jsem jedno studium na ZČU a mám podanou přihlášku k dalšímu studiu na ZČU - Orion konto bude automaticky obnoveno po zadání nového studia do IS/STAG.
  • jsem zaměstnanec ZČU a čekám na prodloužení smlouvy - Orion konto bude automaticky obnoveno po zadání nové smlouvy do personální agendy.
  • jsem externista, externí firma nebo obdobný typ konta s garantem - kontaktujte svého garanta (t.j. zaměstnance ZČU), aby zajistil prodloužení platnosti Vašeho konta.
  • jedná se o speciální servisní konto - kontaktujte pracovníky CIV-LPS pro prodloužení platnosti tohoto konta.

V ostatních případech pravděpodobně nemáte na Orion konto nárok. V případě pochybností kontaktujte HelpDesk CIV.

Doporučený postup před zablokováním konta

  1. Zazálohujte si data na svém domácím adresáři na AFS a data vymažte. Disk je obvykle mapován ve Windows jako H:, na eryxu a jiných linuxových serverech je dostupný jako /users/<x>/<login> nebo pomocí webové aplikace afs.zcu.cz.
  2. Zrušte si své osobní stránky home.zcu.cz/~<login>, t.j. obsah adresáře public ve svém domácím adresáři, po zablokování konta stejně nebudou dostupné.
  3. Zazálohujte si a vymažte obsah své poštovní schránky - pomocí svého klienta pošty (Mozilla Thunderbird a podobně) nebo na https://webmail.zcu.cz nebo si uložte celé složky zpráv pomocí https://mail.zcu.cz/moje-slozky.
  4. Zrušte si případné přesměrování pošty na https://mail.zcu.cz/moje-nastaveni.
  5. Po zablokování konta přestane vaše schránka přijímat emaily. Chcete-li, nastavte si automatickou odpověď během nepřítomnosti na stránce https://mail.zcu.cz/moje-nastaveni. Tento text bude pak součástí odpovědi mailserveru, když odmítne poštu do zablokované schránky.
  6. Pokud jste vlastníkem nebo správcem AFS projektu, webového projektu, společných dat v dokumentovém úložišti nebo Google Apps, případně dalších datových entit, požádejte o zrušení nebo předání správy jinému uživateli. Konkrétní požadavek na zrušení nebo změnu vlastníka zašlete na HelpDesk CIV. V případě, že projekt nebo datová oblast zůstanou bez správce, mohou být při údržbě diskových prostorů vymazány.
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje