Folding@ZCU

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Folding@ZCU

Tohle je folding at home, ale na ZČU :-)

Obsah

Úvod

Západočeská univerzita v Plzni se rozhodla přispět v boji proti koronaviru zapůjčením výpočetního výkonu počítačových učeben prostřednictvím projektu Folding@Home. Momentálně je zapojeno 20 PC v následující konfiguraci:

Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU @ 3.40GHz
32 GB RAM
GeForce GTX 1080

a připravujeme zapojení ještě dalších 20 podobných PC v další učebně. Co přesně se snaží Folding@Home výpočty nasimulovat se můžete dočíst zde:
https://foldingathome.org/2020/03/15/coronavirus-what-were-doing-and-how-you-can-help-in-simple-terms/
O Folding@Home psali např. zde:
https://www.idnes.cz/technet/software/folding-home-hleda-lek-koronavirus-covid-19-pripojte-svuj-pocitac.A200305_114333_software_nyv
https://www.cnews.cz/folding-at-home-gpu-projekty-hledani-leku-na-koronavirus
https://www.lupa.cz/clanky/pomohou-hraci-online-hry-nebo-distribuovane-vypocty-porazit-koronavirus/
https://www.idnes.cz/technet/software/dejte-vykon-grafickych-karet-vedcum-na-vyzkum-koronaviru-vyzyva-nvidia.A200315_065219_software_nyv

Chci přispět

Instalace klienta

Každý může přispět nevyužitým výkonem svého PC nebo serveru. Stačí k tomu stáhnout a nainstalovat klienta, který bude stahovat z Folding@Home centrály úlohy a po spočítání zase odešle výsledky. Při prvním spuštění budete vyzváni k zadání jména (ve výchozím stavu je vyplněno Anonymous, záleží na vás, zda chcete být vidět ve statistikách jinak) a číslo týmu, ve kterém chcete počítat. Pro zaměstnance, studenty a příznivce Západočeské univerzity v Plzni jsme vytvořili tým s čislem "237170".

Instalace pro pokročilé uživatele

Pro pokročilejší uživatele jsme připravili alternativní instalaci prostřednictvím Dockeru. Pokud používáte Docker, stačí spustit příkaz:

docker run -dt --restart unless-stopped --name fahclient dexter2cz/fahclient

a po chvíli začnete počítat pro tým Západočeská univerzita v Plzni jako Anonymous. Pro další možnosti navštivte Docker hub.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje