Google Apps

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Zálohování dat)
(Zálohování dat)
Řádka 42: Řádka 42:
 
== Zálohování dat ==
 
== Zálohování dat ==
  
Cloudové služby by z povahy věci měly být zabezpečeny proti ztrátě dat. Nicméně z různých důvodů může být potřebné data v cloudu zazálohovat do jiného prostředí (na lokální medium nebo do úložiště jiného provozovatele). V takovém případě je výhodné využít službu [https://takeout.google.com Google Takeout]. Služba připraví balíček s požadovanými daty. Tvorbu archivu je možné naplánovat dopředu v pravidelných intervalech. O připraveném archivu je pak uživatel informován e-mailem.  
+
Cloudové služby by z povahy věci měly být zabezpečeny proti ztrátě dat. Nicméně z různých důvodů může být potřebné data v cloudu zazálohovat do jiného prostředí (na lokální medium nebo do úložiště jiného provozovatele). V takovém případě je výhodné využít službu [https://takeout.google.com Google Takeout], která připraví balíček s požadovanými daty. Tvorbu archivu je také možné naplánovat do budoucna v pravidelných intervalech. O připraveném archivu je pak uživatel informován e-mailem.  
  
 
[[Kategorie:Návody]]
 
[[Kategorie:Návody]]

Verze z 10:37, 3 leden 2020

Google Apps je sada cloudových nástrojů, groupewaru a softwaru poskytováno společností Google. Obsahuje dobře známé webové aplikace, jako jsou Gmail, Disk Google, Google Hangouts, Kalendář Google a další.

Obsah

Co jsou Google Apps ZČU

Jedná se o klasický soubor aplikací od společnosti Google, speciálně upravený pro školní potřeby (vlastní doména, správa účtů, atd). Uživatel za ZČU používá při přístupu své konto Orion. Vstupní bod pro přihlášení ke Google Apps ZČU je https://gapps.zcu.cz

Google účet

První přihlášení

Pokud potřebujete poradit s přihlášením do Gapps ZČU, můžete využít návodu pro

Může se také stát, že Vás spolužák ze školy požádá o úpravu například dokumentu s poznámkami z přednášek, který sdílel prostřednictvím Gapps ZČU a oznámení obdržíte na školní e-mail. Přes příchozí mail se lze také prvně přihlásit do Gapps ZČU. Pokud s tím máte problém, můžete využít návodu pro

Práce s více účty

Pokud vlastníte více účtů od společnosti Google (např. více osobních a školní) můžete mezi těmito účtu přepínat a nezávisle s nimi pracovat. Lze využít více způsobů přepnutí mezi účty:

Aplikace v rámci Gapps

Starší návody najdete také na http://howto.gapps.zcu.cz/navody.

Další služby

Další aplikace od Google

V Gapps lze využít mnoha dalších služeb:


Zálohování dat

Cloudové služby by z povahy věci měly být zabezpečeny proti ztrátě dat. Nicméně z různých důvodů může být potřebné data v cloudu zazálohovat do jiného prostředí (na lokální medium nebo do úložiště jiného provozovatele). V takovém případě je výhodné využít službu Google Takeout, která připraví balíček s požadovanými daty. Tvorbu archivu je také možné naplánovat do budoucna v pravidelných intervalech. O připraveném archivu je pak uživatel informován e-mailem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje