IT na cestách

Z Support
Přejít na: navigace, hledání
Civenka-IT na cestach.png

Studenti, ale i zaměstnanci ZČU, občas musí opustit kampus své alma mater, ať už je důvodem služební cesta, studijní pobyt nebo jen obyčejné volno. Pak se vám mohou hodit některé služby, které vám CIV může poskytnout, a které mohou pobyt mimo ZČU zpříjemnit, případně usnadnit řešení některých problémů.

Obsah

Nastavce si změnu hesla po telefonu!

Zapomenuté heslo není problém, pokud můžete osobně navštívit HelpDesk ... jak to ale zařídit třeba v zahraničí, kdy je cesta do Plzně komplikovaná? Pokud si aktivujete změnu hesla po telefonu, mohou vám pracovníci HelpDesku zavolat na zadané číslo, ověřit vaši totožnost a sdělit vám heslo i vzdáleně.

Ke změně hesla po telefonu je potřeba:

  1. Mít předem nastaven souhlas s touto službou a vyplněno telefonní číslo pro zpětné volání - nastavuje se na stránkách portálu v sekci (horní lišta vpravo), Souhlas se změnou Orion hesla na dálku (levé menu uprostřed)
  2. Znát své rodné číslo a číslo JIS karty
  3. Zavolat HelpDesk CIV: +420 377 638 888

Operátor pak následovně:

  1. Zavolá na vámi zadané číslo
  2. Ověří Vaši totožnost kontrolou vybraných číslic z vašeho rodného čísla a čísla JIS karty
  3. Nastaví nové heslo a sdělí vám jej

Služba musí být předem povolena, jinak nemůžeme vědět, kam zavolat a požadavek na změnu hesla nebude akceptován.

Zkontrolujte si funkčnost sítě Eduroam na svých zařízeních

Síť eduroam se vyskytuje na mnoha tuzemských i zahraničních univerzitách a bylo by škoda nevyužít kvalitního připojení zadarmo. Mapu pokrytí najdete na stránkách http://www.eduroam.org/.

  1. Zkontrolujte si, že vaše zařízení je nastaveno podle návodů na stránkách http://eduroam.zcu.cz a ověřte, že se umí připojit do sítě eduroam na ZČU.
  2. Pamatujte hlavně na to, že kdekoliv mimo ZČU musíte za svůj Orion login dát doménu @ZCU.CZ (např. medabeda@ZCU.CZ), aby místní síť poznala z jaké spřátelené organizace pocházíte a kde si má ověřit vaše heslo pro mobilní připojení.
  3. Zapomenete-li své heslo pro mobilní připojení, nebo vyprší-li vám jeho platnost, můžete si nastavit nové (nebo prodloužit stávající) na stránce http://eduroam.zcu.cz. Nutnou prerekvizitou je však přihlášení se Orion jménem a heslem.

Nainstalujte si v klidu domova VPN

Řada služeb, například úložiště dokumentů a některé webové stránky jsou omezené pouze pro uživatele nacházejících se v univerzitní síti. Služba VPN (Virtual Private Network - virtuální privátní síť) s využitím šifrovaných spojení zařídí, že se univerzitní síť WEBnet rozšíří až k vašemu zařízení. Ve výsledku má počítač IP adresu z univerzitního rozsahu a vůbec se navenek tváří, jako by byl přítomen v univerzitním kampusu, takže získáte přístup také do vnitřní sítě ZČU.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje