JIS a Plzeňská karta

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(FAQ Jak dlouho mi platí sdružená JIS+PK karta?)
 
(Není zobrazeno 13 mezilehlých verzí od 4 uživatelů.)
Řádka 3: Řádka 3:
 
==Druhy JIS+PK karet==
 
==Druhy JIS+PK karet==
  
Student JIS+PK karta - manipulační poplatek 270 Kč<br>
+
'''Student JIS+PK''' karta - manipulační poplatek '''270 Kč'''<br>
Zaměstnanec JIS+PK karta* - manipulační poplatek 170 Kč<br>
+
'''Zaměstnanec JIS+PK''' karta* - manipulační poplatek '''170 Kč'''<br>
Zaměstnanec PKI JIS+PK karta* - manipulační poplatek 170 Kč<br>
+
<!--'''Zaměstnanec PKI JIS+PK''' karta* - manipulační poplatek '''170 Kč'''<br>-->
  
(*) v případě, že se jedná o vynucenou výměnu ze strany zaměstnance je k manipulačnímu poplatku připočtena i cena samotné JIS karty (Zaměstnanec karta +100 Kč, Zaměstnanec PKI karta +500 Kč)
+
(*) v případě, že se jedná o '''vynucenou výměnu ze strany zaměstnance''' je k manipulačnímu poplatku '''připočtena cena''' samotné '''JIS karty''' (Zaměstnanec karta +100 Kč<!--, Zaměstnanec PKI karta +500 Kč-->)
  
 
==Získání sdružené JIS+PK karty==
 
==Získání sdružené JIS+PK karty==
Řádka 14: Řádka 14:
 
Pro získání JIS karty je nutno:
 
Pro získání JIS karty je nutno:
 
# Podat "Žádost o JIS kartu" přes web na adrese [https://jis.zcu.cz/index.php?co=nova&ukol=f1 jis.zcu.cz] ([[elektronická žádost o kartu JIS|zde]] naleznete návod na vyplnění této žádosti).
 
# Podat "Žádost o JIS kartu" přes web na adrese [https://jis.zcu.cz/index.php?co=nova&ukol=f1 jis.zcu.cz] ([[elektronická žádost o kartu JIS|zde]] naleznete návod na vyplnění této žádosti).
# Zaplatit manipulační poplatek 270 Kč na účet ZČU '''143 929 001/5500'''. Jako '''variabilní symbol''' platby uveďte své celé '''rodné číslo bez lomítka''' (např.: 8252127143, tj. vynechejte znak "/", ale uveďte všech deset čísel). Tento poplatek nelze zaplatit v pokladně ZČU. Informace k zahraniční platbě naleznete na [[Zahraniční_platba_manipulačního_poplatku_za_JIS_kartu|tomto odkazu]].
+
# Zaplatit manipulační poplatek na účet ZČU '''143 929 001/5500'''. Jako '''variabilní symbol''' platby uveďte své celé '''rodné číslo bez lomítka''' (např.: 8252127143, tj. vynechejte znak "/", ale uveďte všech deset čísel). Cizinci s přiděleným rodným číslem zaplatí tento poplatek v pokladně ZČU.  
# Mít po zápise a být řádně evidován(a) ve studijním informačním systému (to je zcela v kompetenci studijního oddělení fakulty).  
+
<!--Informace k zahraniční platbě naleznete na [[Zahraniční_platba_manipulačního_poplatku_za_JIS_kartu|tomto odkazu]].-->
 +
# Být řádně evidován(a) ve studijním (personálním) informačním systému (to je zcela v kompetenci studijního oddělení fakulty/personálního oddělení ZČU).  
 
# Před vyzvednutím si průběžně kontrolovat, že na [https://www.jis.zcu.cz/ jis.zcu.cz] je u Vaší karty poznámka "Karta připravena k výdeji".
 
# Před vyzvednutím si průběžně kontrolovat, že na [https://www.jis.zcu.cz/ jis.zcu.cz] je u Vaší karty poznámka "Karta připravena k výdeji".
 
# Kartu si vyzvednout na [[:Kategorie:HelpDesk|HelpDesku CIV]]
 
# Kartu si vyzvednout na [[:Kategorie:HelpDesk|HelpDesku CIV]]
 +
 +
POZOR: Kartu je nunto si do 90 dnů od data výroby vyzvednout. Po uplynutí této doby bude karta předána PMDP k likvidaci.
  
 
==Používání sdružené JIS+PK karty==
 
==Používání sdružené JIS+PK karty==
Řádka 27: Řádka 30:
  
 
==Vrácení sdružené JIS+PK karty==
 
==Vrácení sdružené JIS+PK karty==
V případě ukončení studia je student povinen si do 1 měsíce od ukončení studia vypořádat závazky vůči ZČU a PMDP. V případě, že student bude chtít i nadále používat Plzeňskou kartu je nutno zažádat o Plzeňskou kartu na PMDP - sdruženou kartu již nadále nelze používat. Jestliže student nechce již nadále používat Plzeňskou kartu je potřeba navštívit PMDP a zažádat o vypořádání zůstatku v peněžence a o zrušení časového kupónu.
+
V případě ukončení studia je student '''povinen''' si '''do 1 měsíce''' od ukončení studia '''vypořádat závazky vůči ZČU a PMDP'''. V případě, že student bude chtít i nadále používat Plzeňskou kartu je nutno zažádat o Plzeňskou kartu na PMDP - sdruženou kartu již nadále nelze používat. Jestliže student nechce již nadále používat Plzeňskou kartu je potřeba navštívit PMDP a zažádat o vypořádání zůstatku v peněžence a o zrušení časového kupónu. Pokud student '''přerušuje''' studium, '''karta''' mu po '''potvrzení''' vypořádaní závazků studenta bude '''ponechána'''. Doporučujeme nastavit si [http://portal.zcu.cz/portal/ja/souhlas-se-zmenou.html změnu hesla na dálku].
  
 
==Časté dotazy (FAQ)==
 
==Časté dotazy (FAQ)==
 +
===Ztratil/a jsem sdruženou JIS+PK kartu===
 +
V případě ztráty/odcizení sdružené JIS+PK karty nahlašte ztrátu na [[:Kategorie:HelpDesk|HelpDesk CIV]]. Karta Vám bude okamžitě zablokována jak v systémech ZČU, tak v systémech PMDP.
 +
 +
===Mám duplikát sdružené karty JIS+PK po ztrátě===
 +
V případě, že byl vyráběn duplikát karty po její ztrátě/odcizení, obsahuje automaticky tato nová karta časový kupón, který byl nahrán na původní ztracené/odcizené kartě. Elektronická peněženka na nové kartě obsahuje 0 Kč. Lze ji okamžitě nabít na kterémkoliv dobíjecím místě PMDP. Pro získání peněžních prostředků, které byly uloženy na ztracené/odcizené kartě, je potřeba se '''po uplynutí doby 30ti dnů''' od nahlášení ztráty dostavit s novou kartou na pobočku PMDP, kde budou peněžní prostředky ze ztracené/odcizené karty nahrány na kartu novou.
 +
 
===Již PK vlastním, co se s ní stane?===
 
===Již PK vlastním, co se s ní stane?===
Obě dvě karty fungují nezávisle na sobě, tzn. nabitý kupón a obsah peněženky je vztažen ke kartě jako takové (POZOR nikoli k uživateli). Pokud tedy na své staré PK máte nabitý časový kupón je potřeba jej "dojezdit" s touto kartou a na další období si koupit kupón na sdruženou JIS+PK kartu. To samé platí také pro zůstatek v elektronické peněžence. Pro používání nové karty je potřeba na sdruženou JIS+PK kartu nahrát finanční obnos.  
+
Obě dvě karty fungují nezávisle na sobě, tzn. nabitý kupón a obsah peněženky je vztažen ke kartě jako takové (POZOR nikoli k uživateli). Pokud tedy na své staré PK máte nabitý časový kupón je potřeba jej "dojezdit" s touto kartou a na další období si koupit kupón na sdruženou JIS+PK kartu. To samé platí také pro zůstatek v elektronické peněžence - je potřeba buď utratit zůstatek na staré kartě a pro používání nové karty je potřeba na sdruženou JIS+PK kartu nahrát finanční obnos nebo je potřeba osobní návštěva na přepážce PMDP, kde vybíjí zůstatek na staré kartě a dobijí jej na kartu novou.
 +
 
 +
===Nárok na zlevněné jízdné===
 +
Nárok na zlevněné jízdné vzniká v případě, kdy student splní podmínky uvedené ve [http://www.pmdp.cz/Files/pmdp/informace/SPP2014.pdf Smluvních  přepravních podmínkách PMDP, A.S.]. Nárok na zlevněné jízdné mají studenti řádného denního studia do dosažení věku 26 let.
  
 
===Nemám možnost koupit si zlevněné jízdné===
 
===Nemám možnost koupit si zlevněné jízdné===
Řádka 37: Řádka 49:
  
 
===Jak dlouho mi platí sdružená JIS+PK karta?===
 
===Jak dlouho mi platí sdružená JIS+PK karta?===
Platnost sdružené JIS+PK karty je nastavena na 5 let od vyrobení. Po uplynutí této doby je potřeba zažádat o novou kartu.  
+
Platnost sdružené JIS+PK karty je nastavena na 6 let od vyrobení. Po uplynutí této doby je potřeba zažádat o novou kartu.  
  
 
[[Soubor:Ks_success.png|600px|center]]
 
[[Soubor:Ks_success.png|600px|center]]

Aktuální verze z 14:39, 29 říjen 2018

Civenka JIS+PMDP.png

Obsah

[editovat] Druhy JIS+PK karet

Student JIS+PK karta - manipulační poplatek 270 Kč
Zaměstnanec JIS+PK karta* - manipulační poplatek 170 Kč

(*) v případě, že se jedná o vynucenou výměnu ze strany zaměstnance je k manipulačnímu poplatku připočtena cena samotné JIS karty (Zaměstnanec karta +100 Kč)

[editovat] Získání sdružené JIS+PK karty

Platba za PK kartu.PNG

Pro získání JIS karty je nutno:

  1. Podat "Žádost o JIS kartu" přes web na adrese jis.zcu.cz (zde naleznete návod na vyplnění této žádosti).
  2. Zaplatit manipulační poplatek na účet ZČU 143 929 001/5500. Jako variabilní symbol platby uveďte své celé rodné číslo bez lomítka (např.: 8252127143, tj. vynechejte znak "/", ale uveďte všech deset čísel). Cizinci s přiděleným rodným číslem zaplatí tento poplatek v pokladně ZČU.
  3. Být řádně evidován(a) ve studijním (personálním) informačním systému (to je zcela v kompetenci studijního oddělení fakulty/personálního oddělení ZČU).
  4. Před vyzvednutím si průběžně kontrolovat, že na jis.zcu.cz je u Vaší karty poznámka "Karta připravena k výdeji".
  5. Kartu si vyzvednout na HelpDesku CIV

POZOR: Kartu je nunto si do 90 dnů od data výroby vyzvednout. Po uplynutí této doby bude karta předána PMDP k likvidaci.

[editovat] Používání sdružené JIS+PK karty

Používání sdružené JIS+PK karty se řídí stejnými předpisy jako používání jednotlivých karet (JIS karty a PK karty).

Při poškození, ztrátě nebo pro vrácení sdružené JIS+PK karty postupujte dle pokynů pro JIS kartu.

Pokud si chcete nastavit "Kontrolní otázku" pro telefonický kontakt s PMDP dostavte se na libovolnou pobočku PMDP.

[editovat] Vrácení sdružené JIS+PK karty

V případě ukončení studia je student povinen si do 1 měsíce od ukončení studia vypořádat závazky vůči ZČU a PMDP. V případě, že student bude chtít i nadále používat Plzeňskou kartu je nutno zažádat o Plzeňskou kartu na PMDP - sdruženou kartu již nadále nelze používat. Jestliže student nechce již nadále používat Plzeňskou kartu je potřeba navštívit PMDP a zažádat o vypořádání zůstatku v peněžence a o zrušení časového kupónu. Pokud student přerušuje studium, karta mu po potvrzení vypořádaní závazků studenta bude ponechána. Doporučujeme nastavit si změnu hesla na dálku.

[editovat] Časté dotazy (FAQ)

[editovat] Ztratil/a jsem sdruženou JIS+PK kartu

V případě ztráty/odcizení sdružené JIS+PK karty nahlašte ztrátu na HelpDesk CIV. Karta Vám bude okamžitě zablokována jak v systémech ZČU, tak v systémech PMDP.

[editovat] Mám duplikát sdružené karty JIS+PK po ztrátě

V případě, že byl vyráběn duplikát karty po její ztrátě/odcizení, obsahuje automaticky tato nová karta časový kupón, který byl nahrán na původní ztracené/odcizené kartě. Elektronická peněženka na nové kartě obsahuje 0 Kč. Lze ji okamžitě nabít na kterémkoliv dobíjecím místě PMDP. Pro získání peněžních prostředků, které byly uloženy na ztracené/odcizené kartě, je potřeba se po uplynutí doby 30ti dnů od nahlášení ztráty dostavit s novou kartou na pobočku PMDP, kde budou peněžní prostředky ze ztracené/odcizené karty nahrány na kartu novou.

[editovat] Již PK vlastním, co se s ní stane?

Obě dvě karty fungují nezávisle na sobě, tzn. nabitý kupón a obsah peněženky je vztažen ke kartě jako takové (POZOR nikoli k uživateli). Pokud tedy na své staré PK máte nabitý časový kupón je potřeba jej "dojezdit" s touto kartou a na další období si koupit kupón na sdruženou JIS+PK kartu. To samé platí také pro zůstatek v elektronické peněžence - je potřeba buď utratit zůstatek na staré kartě a pro používání nové karty je potřeba na sdruženou JIS+PK kartu nahrát finanční obnos nebo je potřeba osobní návštěva na přepážce PMDP, kde vybíjí zůstatek na staré kartě a dobijí jej na kartu novou.

[editovat] Nárok na zlevněné jízdné

Nárok na zlevněné jízdné vzniká v případě, kdy student splní podmínky uvedené ve Smluvních přepravních podmínkách PMDP, A.S.. Nárok na zlevněné jízdné mají studenti řádného denního studia do dosažení věku 26 let.

[editovat] Nemám možnost koupit si zlevněné jízdné

Pokud je Vám méně než 26 let a jste studentem prezenčního studia a ani přes to nemáte možnost koupit si zlevněné jízdné, tak se obraťte na HelpDesk CIV.

[editovat] Jak dlouho mi platí sdružená JIS+PK karta?

Platnost sdružené JIS+PK karty je nastavena na 6 let od vyrobení. Po uplynutí této doby je potřeba zažádat o novou kartu.

Ks success.png
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje