Kalendář/Nastavení Thunderbird

Z Support
< Kalendář(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
Řádka 44: Řádka 44:
 
'''Upozornění pro použití kalendářového doplňku SOGo v nové verzi Mozilla Thunderbird 102'''
 
'''Upozornění pro použití kalendářového doplňku SOGo v nové verzi Mozilla Thunderbird 102'''
  
V Thunderbirdu 102 došlo k významým interním změnám, které znemožnily správnou funkci původního doplňku SOGo Connector. Na nové verzi doplňku vývojáři pracují, zatím však k dispozici není.
+
V Thunderbirdu 102 došlo k významým interním změnám, které znemožňují správnou funkci původního doplňku SOGo Connector. Na nové verzi doplňku vývojáři pracují, zatím však k dispozici není.
  
 
Kalendáře své i jiných uživatelů si do něho můžete přidat ručně, adresář uživatelů si můžete nastavit ručně jako LDAP.
 
Kalendáře své i jiných uživatelů si do něho můžete přidat ručně, adresář uživatelů si můžete nastavit ručně jako LDAP.

Verze z 14:40, 3 srpen 2022

Poštovní klient Mozilla Thunderbird je hlavním podporovaným poštovním a kalendářovým klientem v prostředí sítě ZČU.

Pro bezproblémovou práci s kalendářovým serverem ZČU doporučujeme použít klienta Mozilla Thunderbird s nainstalovaným doplňkem SOGo Connector, který zajistí automatickou konfiguraci kalendářové služby.

  • Pracujete-li s Thunderbirdem v prostředí Orion, máte již klienta k dispozici v plné konfiguraci, takže nemusíte nic upravovat.
  • Chcete-li s poštou a s kalendářem pracovat v prostředí operačního systému pod svojí vlastní správou, držte se následujícího návodu:Upozornění pro použití kalendářového doplňku SOGo v nové verzi Mozilla Thunderbird 68

Thunderbird přešel ve verzi 68 k novému formátu doplňků. Původní doplňky nefungují a musí být nahrazeny novými.

Proto přecházíte-li na novou verzi Thunderbird 68 a používáte doplňky SOGo pro práci s kalendářovým serverem, musíte provést jejich ruční aktualizaci.

Postupujte podle těchto kroků:

  • po aktualizaci Thunderbirdu na verzi 68 se podívejte, jaké doplňky má nainstalované (menu Nástroje -> Doplňky -> Rozšíření)
  • uvidíte-li doplňky SOGo Connector a SOGo Integrator verze menší než 68, ručně je odinstalujte a restartuje Thunderbird
  • pomocí webového prohlížeče si stáhněte a na lokální disk uložte nový doplněk SOGo Connector 68.x.x (na uvedeném odkazu stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte "Uložit odkaz jako...")
  • ve spuštěném Thunderbirdu zvolte v menu Nástroje -> Doplňky -> Rozšíření -> ikonu ozubeného kolečka a v jeho menu zvolte "Instalovat doplněk ze souboru". Ze svého disku vyberte uložený soubor doplňku a nainstalujte ho. Instalujete jen doplněk SOGo Connector, doplněk SOGo Integrator se ve verzi 68 již nepoužívá. Poté Thunderbird restartujte.
  • po novém spuštění dojde k automatické instalaci doplňků slovníků
  • a po dalším restartu Thunderbirdu je všechno hotovo.
  • (postup instalace doplňku SOGo Connector zachycuje i následující návod)


Upozornění pro použití kalendářového doplňku SOGo v nové verzi Mozilla Thunderbird 102

V Thunderbirdu 102 došlo k významým interním změnám, které znemožňují správnou funkci původního doplňku SOGo Connector. Na nové verzi doplňku vývojáři pracují, zatím však k dispozici není.

Kalendáře své i jiných uživatelů si do něho můžete přidat ručně, adresář uživatelů si můžete nastavit ručně jako LDAP.1) nainstalujte si klienta Thunderbird doporučeným způsobem.

2) do něho pak nainstalujte doplněk SOGo Connector:

z kalendářového serveru ZČU si stáhněte doplněk sogo-connector odpovídající verze (stáhněte ho webovým prohlížečem a uložte ho na svůj lokální disk)

Tb-sogo1.png


a v Thunderbirdu ho nainstalujte příkazem menu Nástroje → Doplňky

Tb-sogo2.png


Tlačítko s ikonou ozubeného kolečka je vpravo na kartě Rozšíření

Tb-sogo3.png

Tb-sogo4.png

Doplněk přidejte a pak potvrďte restart Thunderbirdu.


Poté už jen zadáte své uživatelské jméno a heslo a můžete začít pracovat s kalendářovou službou.


Tb-sogo5.png


Tb-sogo7.png


Po instalaci doplňku SOGo Connector se Thunderbird chová jako plnohodnotný CalDAV/CardDAV klient kalendářové služby ZČU. Bez dalších konfiguračních zásahů v něm naleznete svůj osobní kalendář. Stejně jako v případě pošty i u kalendáře je pak jedno, pracujete-li s ním v prostředí Thunderbirdu nebo v prostředí webmailu - Vaše kalendářová data jsou Vám k dispozici v obou těchto prostředích ve stejné podobě a pracujete s nimi v zásadě stejným způsobem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje