Kalendář/Nastavení Thunderbird

Z Support
< Kalendář(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
 
Řádka 26: Řádka 26:
 
-->
 
-->
  
'''Upozornění pro použití kalendářového doplňku SOGo v nové verzi Mozilla Thunderbird 68'''
+
'''Použití kalendářového doplňku SOGo ve verzi Mozilla Thunderbird 68, 78 a 91'''
 
+
Thunderbird přešel ve verzi 68 k novému formátu doplňků. Původní doplňky nefungují a musí být nahrazeny novými.
+
 
+
Proto přecházíte-li na novou verzi Thunderbird 68 a používáte doplňky SOGo pro práci s kalendářovým serverem, musíte provést jejich ruční aktualizaci.
+
  
 
Postupujte podle těchto kroků:
 
Postupujte podle těchto kroků:
* po aktualizaci Thunderbirdu na verzi 68 se podívejte, jaké doplňky má nainstalované (menu Nástroje -> Doplňky -> Rozšíření)
+
* pomocí webového prohlížeče si stáhněte a na lokální disk uložte nový doplněk [http://kalendar.zcu.cz/downloads/extensions/ SOGo Connector]  (na uvedeném odkazu stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte "Uložit odkaz jako...")
* uvidíte-li doplňky SOGo Connector a SOGo Integrator verze menší než 68, ručně je odinstalujte a restartuje Thunderbird
+
* ve spuštěném Thunderbirdu zvolte v menu  Nástroje -> Doplňky -> Rozšíření -> ikonu ozubeného kolečka a v jeho menu zvolte "Instalovat doplněk ze souboru". Ze svého disku vyberte uložený soubor doplňku a nainstalujte ho. Poté Thunderbird restartujte.
* pomocí webového prohlížeče si stáhněte a na lokální disk uložte nový doplněk [http://kalendar.zcu.cz/downloads/extensions/sogo-connector-68.0.1-zcu.xpi SOGo Connector 68.x.x]  (na uvedeném odkazu stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte "Uložit odkaz jako...")
+
* ve spuštěném Thunderbirdu zvolte v menu  Nástroje -> Doplňky -> Rozšíření -> ikonu ozubeného kolečka a v jeho menu zvolte "Instalovat doplněk ze souboru". Ze svého disku vyberte uložený soubor doplňku a nainstalujte ho. Instalujete jen doplněk SOGo Connector, doplněk SOGo Integrator se ve verzi 68 již nepoužívá. Poté Thunderbird restartujte.
+
* po novém spuštění dojde k automatické instalaci doplňků slovníků
+
* a po dalším restartu Thunderbirdu je všechno hotovo.
+
 
* (postup instalace doplňku SOGo Connector zachycuje i následující návod)
 
* (postup instalace doplňku SOGo Connector zachycuje i následující návod)
  

Aktuální verze z 14:43, 3 srpen 2022

Poštovní klient Mozilla Thunderbird je hlavním podporovaným poštovním a kalendářovým klientem v prostředí sítě ZČU.

Pro bezproblémovou práci s kalendářovým serverem ZČU doporučujeme použít klienta Mozilla Thunderbird s nainstalovaným doplňkem SOGo Connector, který zajistí automatickou konfiguraci kalendářové služby.

  • Pracujete-li s Thunderbirdem v prostředí Orion, máte již klienta k dispozici v plné konfiguraci, takže nemusíte nic upravovat.
  • Chcete-li s poštou a s kalendářem pracovat v prostředí operačního systému pod svojí vlastní správou, držte se následujícího návodu:Použití kalendářového doplňku SOGo ve verzi Mozilla Thunderbird 68, 78 a 91

Postupujte podle těchto kroků:

  • pomocí webového prohlížeče si stáhněte a na lokální disk uložte nový doplněk SOGo Connector (na uvedeném odkazu stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte "Uložit odkaz jako...")
  • ve spuštěném Thunderbirdu zvolte v menu Nástroje -> Doplňky -> Rozšíření -> ikonu ozubeného kolečka a v jeho menu zvolte "Instalovat doplněk ze souboru". Ze svého disku vyberte uložený soubor doplňku a nainstalujte ho. Poté Thunderbird restartujte.
  • (postup instalace doplňku SOGo Connector zachycuje i následující návod)


Upozornění pro použití kalendářového doplňku SOGo v nové verzi Mozilla Thunderbird 102

V Thunderbirdu 102 došlo k významým interním změnám, které znemožňují správnou funkci původního doplňku SOGo Connector. Na nové verzi doplňku vývojáři pracují, zatím však k dispozici není.

Kalendáře své i jiných uživatelů si do něho můžete přidat ručně, adresář uživatelů si můžete nastavit ručně jako LDAP.
1) nainstalujte si klienta Thunderbird doporučeným způsobem.

2) do něho pak nainstalujte doplněk SOGo Connector:

z kalendářového serveru ZČU si stáhněte doplněk sogo-connector odpovídající verze (stáhněte ho webovým prohlížečem a uložte ho na svůj lokální disk)

Tb-sogo1.png


a v Thunderbirdu ho nainstalujte příkazem menu Nástroje → Doplňky

Tb-sogo2.png


Tlačítko s ikonou ozubeného kolečka je vpravo na kartě Rozšíření

Tb-sogo3.png

Tb-sogo4.png

Doplněk přidejte a pak potvrďte restart Thunderbirdu.


Poté už jen zadáte své uživatelské jméno a heslo a můžete začít pracovat s kalendářovou službou.


Tb-sogo5.png


Tb-sogo7.png


Po instalaci doplňku SOGo Connector se Thunderbird chová jako plnohodnotný CalDAV/CardDAV klient kalendářové služby ZČU. Bez dalších konfiguračních zásahů v něm naleznete svůj osobní kalendář. Stejně jako v případě pošty i u kalendáře je pak jedno, pracujete-li s ním v prostředí Thunderbirdu nebo v prostředí webmailu - Vaše kalendářová data jsou Vám k dispozici v obou těchto prostředích ve stejné podobě a pracujete s nimi v zásadě stejným způsobem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje