Kalendář/Nastavení Thunderbird

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Poštovní klient Mozilla Thunderbird je hlavním podporovaným poštovním klientem v prostředí sítě ZČU. Nainstalujeme-li do něj rozšíření Mozilla Lightning, stane se i klientem kalendářové služby. To je pro nás velmi výhodné, protože máme k dispozici klienta, který umožňuje integrovat poštovní i kalendářové služby do jednoho známého prostředí.

Pro bezproblémovou práci s kalendářovým serverem ZČU je třeba do Thunderbirdu nainstalovat upravenou verzi Lightning - Inverse Edition a další dvě rozšíření SOGo-connector a SOGo-integrator. Všechna tato rozšíření naleznete v repozitáři školního kalendářového serveru. Thunderbird v prostředí Orion/IS je jimi již automaticky vybaven, takže v něm nebude instalovat nic.

Po instalaci těchto rozšíření se Thunderbird chová jako plnohodnotný CalDAV/CardDAV klient kalendářové služby ZČU. Bez dalších konfiguračních úprav v něm naleznete svůj osobní kalendář. Stejně jako v případě pošty i u kalendáře je pak jedno, pracujete-li s ním v prostředí Thunderbirdu nebo ve webovém prostředí - Vaše kalendářová data jsou Vám k dispozici v obou těchto prostředích ve stejné podobě a pracujete s nimi v zásadě stejným způsobem.

Používáte-li Thunderbird ve své vlastní instalaci operačního systému a máte-li v něm nainstalovanou originální verzi Lightningu od Mozilly, pak ji nejprve odinstalujte a poté nainstalujte výše uvedená rozšíření.

Kalendářová rozšíření lze nyní použít do Thunderbirdu verze 2. V blízké budoucnosti (po uvolnění finální originální verze Lightningu od Mozilly) bude podporován i Thunderbird verze 3.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje