Kalendář/Nastavení Thunderbird

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Poštovní klient Mozilla Thunderbird je hlavním podporovaným poštovním klientem v prostředí sítě ZČU. Nainstalujeme-li do něj doplněk Mozilla Lightning, stane se i klientem kalendářové služby. To je pro nás velmi výhodné, protože máme k dispozici klienta, který umožňuje integrovat poštovní i kalendářové služby do jednoho známého prostředí.


Pro bezproblémovou práci s kalendářovým serverem ZČU doporučujeme použít klienta Mozilla Thunderbird verze 24.x s doplňkem SOGo-integrator, který zajistí automatickou konfiguraci i instalaci ostatních potřebných komponent.


  • Pracujete-li s Thunderbirdem v prostředí Orion/IS, máte ho k dispozici již v plné konfiguraci, takže v něm nebudete instalovat ani konfigurovat nic.
  • Pracujete-li s Thunderbirdem v prostředí operačního systému pod svojí vlastní správou, nainstalujte si výše uvedenou verzi klienta Thunderbird běžným způsobem (případně zvolte požadovanou variantu pro architekturu vašeho operačního systému a požadovanou jazykovou mutaci z repozitáře Mozilly).
  • dále si z kalendářového serveru ZČU stáhněte doplněk SOGo-integrator (při stažení webovým prohlížečem ho nejprve uložte na disk) a nainstalujte ho v běžícím Thunderbirda takto: Nástroje → Správce doplňků → tlačítko s ikonou „Nástroje doplňků“ vlevo od vyhledávacího políčka „Hledat doplňky“ → Instalovat doplněk ze souboru → a po jeho přidání dejte nahoře tlačítko „Restartovat“ (myslí se Thunderbirda)
  • to je vše. Thunderbird naběhne s aktualizovaným doplňkem SOGo-Integrator, ten stáhne a nainstaluje aktuální verze ostatních doplňků, provede konfiguraci klienta pro váš účet, sám se restartuje a vy můžete začít pracovat.
  • v případě, že jste dosud používali klienta Thunderbird nižší verze, proveďte totéž (bez potřeby odinstalování čehokoliv). Instalace nových verzí přepíší verze původní a SOGo-integrator zajistí automatickou instalaci nových verzí ostatních doplňků. Konfigurace zůstanou zachovány.

Po instalaci těchto doplňků se Thunderbird chová jako plnohodnotný CalDAV/CardDAV klient kalendářové služby ZČU. Bez dalších konfiguračních zásahů v něm naleznete svůj osobní kalendář. Stejně jako v případě pošty i u kalendáře je pak jedno, pracujete-li s ním v prostředí Thunderbirdu nebo v prostředí webmailu - Vaše kalendářová data jsou Vám k dispozici v obou těchto prostředích ve stejné podobě a pracujete s nimi v zásadě stejným způsobem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje