Kopírování souborů

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(aktualizace)
(Přenos souborů mezi Windows a UN*Xovými systémy pro uživatele Windows: doplněn odkaz na eryx)
 
Řádka 11: Řádka 11:
 
[[Soubor:Obr11.jpg]]
 
[[Soubor:Obr11.jpg]]
  
Pokud kopírujete velké soubory (v řádu stovek MB) na [[AFS]] může se stát, že klient má nastaven velmi krátký ''Timeout'' pro spojení. V takovém případě je potřeba volbu vyhledat (obvykle v ''Nastavení'' sekce ''Spojení/Connection'') a buď ji vypnout nebo patřičně navýšit. Pro každých cca 100MB je potřeba přibližně 20 sekund.
+
Pokud kopírujete velké soubory (v řádu stovek MB) na [[AFS]] (obvykle přes server [[Terminálové servery eryx|eryx]]) může se stát, že klient má nastaven velmi krátký ''Timeout'' pro spojení. V takovém případě je potřeba volbu vyhledat (obvykle v ''Nastavení'' sekce ''Spojení/Connection'') a buď ji vypnout nebo patřičně navýšit. Pro každých cca 100MB je potřeba přibližně 20 sekund.
  
 
==Přenos souborů na jiných platformách==
 
==Přenos souborů na jiných platformách==

Aktuální verze z 19:58, 10 listopad 2011

Bezpečné protokoly pro přenos souborů vás ochrání před dvěma riziky:

  • odposlechnutí vašeho hesla na začátku relace
  • odposlechnutí obsahu přenášených souborů

V současné době je standardem protokol SCP (založený na SSH) ve verzi 2. Je dostupný téměř na všech platformách, nemá problémy s průchody firewally a lze jej s výhodou využívat místo protokolu FTP.


[editovat] Přenos souborů mezi Windows a UN*Xovými systémy pro uživatele Windows

Pro neinteraktivní kopírování souborů (protokol scp) lze využít program pscp z rodiny PuTTY (konfigurace viz výše). Pro interaktivní kopírování souborů založeným na standardním SSH verze 2 (bez Kerberos podpory) lze využít program WINSCP3. Pro interaktivní kopírování lze také použít místo protokolu ftp protokol sftp. Ve windows lze například použít program psftp z rodiny PuTTY.

Obr11.jpg

Pokud kopírujete velké soubory (v řádu stovek MB) na AFS (obvykle přes server eryx) může se stát, že klient má nastaven velmi krátký Timeout pro spojení. V takovém případě je potřeba volbu vyhledat (obvykle v Nastavení sekce Spojení/Connection) a buď ji vypnout nebo patřičně navýšit. Pro každých cca 100MB je potřeba přibližně 20 sekund.

[editovat] Přenos souborů na jiných platformách

Pro přenos je potřeba používat protokoly scp, ssh nebo sftp z rodiny SSH verze 2. Obecně doporučujeme zapojit stanici do projektu Orion včetně intalace klienta AFS, který vám umožní přímý přístup k Vašim datům v distribuovaném souborovém systému AFS.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje