LPS:Osobní www

Z Support
Verze z 14:16, 22 červenec 2019; Firt (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Osobní uživatelské stránky

V diskovém prostoru přiděleném uživateli V rámci projektu Orion se kromě adresáře home (uživatelův domácí adresář) nachází také adresář public, ve kterém si uživatel může vytvořit vlastní WWW stránky (jedná se o adresář - např. pro uživatele s přihlašovacím jménem zajicek: /afs/zcu.cz/users/z/zajicek/public/).

V tomto public adresáři si uživatel vytváří strukturu HTML dokumentů (v odstavci o PHP se dozvíme že nejen jich). Aby se zabránilo nežádoucímu výpisu obsahu tohoto adresáře při požadavku o zobrazení hlavní stránky uživatele, je nutné, aby alespoň jeden ze souborů měl název index.php, index.php3, index.php4, index.html, index.htm nebo default.htm. WWW server Apache běžící na serveru home.zcu.cz, který poskytuje domácí uživatelské stránky, se pokouší nalézt v uživatelově public adresáři soubory s výše uvedenými názvy (v uvedeném pořadí). Jakmile narazí na první soubor s názvem, který se nachází v tomto seznamu, pošle jej prohlížeči přistupujícímu k uživatelovým stránkám (bez udání požadovaného souboru). K hlavní stránce uživatele s přihlašovacím jménem 'zajicek' se přistupuje uvedením URL adresy ve WWW prohlížeči:

http://home.zcu.cz/~zajicek/obdobně lze přistupovat ke stránkám všech uživatelů sítě WEBnet, kteří mají WWW stránky vytvořeny.

Návod na tvorbu HTML stránek lze najít v sekci manuály.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje