Opravy výpočetní techniky

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
 
(Není zobrazeno 8 mezilehlých verzí od 2 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
 
Podle směrnice rektora [http://legislativa.zcu.cz/rektor-p/21r2008.pdf 21R/2008 - hospodaření s majetkem] (článek 1, bod 12), je CIV objednacím místem pro opravy a údržbu výpočetní a telekomunikační techniky.
 
Podle směrnice rektora [http://legislativa.zcu.cz/rektor-p/21r2008.pdf 21R/2008 - hospodaření s majetkem] (článek 1, bod 12), je CIV objednacím místem pro opravy a údržbu výpočetní a telekomunikační techniky.
 +
 +
==Oprava nebo Zhodnocení?==
 +
Je třeba rozlišovat, zda jde o opravu výpočetní techniky (například rozbitý zdroj) nebo o její zhodnocení (například dokoupení paměti). Objednávku na opravu VT zařizuje [[:Kategorie:HelpDesk|CIV]], objednávku na technické zhodnocení [http://www.sra.zcu.cz SRA].
  
 
==Postup pro opravu VT==
 
==Postup pro opravu VT==
CIV vyřizuje '''záruční''' opravy výpočetní techniky pořízené na základě centrálního výběrového řízení a opravy zařízení v operativním pronájmu zařizovaného CIVem. Ostatní opravy výpočetní techniky si zařizuje pracoviště, které má VT evidovanou ve svém majetku. Kontaktní místo pro opravy je [mailto:operator@service.zcu.cz operator@service.zcu.cz], do žádosti je třeba uvést následující informace:
+
CIV vyřizuje '''záruční''' opravy výpočetní techniky pořízené na základě centrálního výběrového řízení a opravy zařízení v operativním pronájmu zařizovaného CIVem. Ostatní opravy výpočetní techniky si zařizuje pracoviště, které má VT evidovanou ve svém majetku. Kontaktní místo pro záruční opravy a opravy zařízení v operativním pronájmu je [mailto:operator@service.zcu.cz operator@service.zcu.cz]. Ostatní opravy se objednávají žádankou v souladu s článkem 4 směrnice rektora 21R/2008. Do žádosti je třeba uvést následující informace podle článku 5, bodu 1 směrnice 21R/2008, zvláště pak:
  
 
# Číslo střediska, zakázku a činnost pro fakturování nákladů (netýká se záručních oprav a operativního leasingu), dále pak inventární číslo zařízení, kterého se oprava týká.
 
# Číslo střediska, zakázku a činnost pro fakturování nákladů (netýká se záručních oprav a operativního leasingu), dále pak inventární číslo zařízení, kterého se oprava týká.
# Do mailu dále uveďte příčinu problému, neboli co je potřeba opravit.
+
# Projevy problému a co je potřeba opravit.
# Do mailu uveďte rovněž opravce, který má opravu provést.
+
# Firmu (IČO), která má opravu provést (netýká se záručních oprav a operativního leasingu).
Nebudete-li si vědět rady s výběrem opravce nebo s určením problému na zařízení, může s dalším postupem pomoci CIV. Tato služba ale není standardní a CIV neodpovídá za uskutečnění opravy, odpovídá jen za vystavení objednávky.
+
 
+
==Oprava x Zhodnocení==
+
Je třeba rozlišovat, zda jde o opravu výpočetní techniky (například rozbitý zdroj) nebo o její zhodnocení (například dokoupení paměti). Opravu VT zařizuje [[:Kategorie:HelpDesk|CIV]], zhodnocení [http://www.osra.zcu.cz OSRA].
+
  
==Pomoc při instalaci HW==
+
==Technické poradenství==
Instalaci HW do stávajíciho zařízení provádí majitel zařízení (katedra, fakulta, ...), respektive jeho lokální správce. Jestliže nemáte lokálního správce, nebo přesto potřebujete s instalací pomoci, opět kontaktujte [[:Kategorie:HelpDesk|HelpDesk]] CIV.
+
Při řešení problémů s výpočetní technikou v majetku ZČU CIV poskytuje technické poradenství. Kontaktním bodem je [[:Kategorie:HelpDesk|HelpDesk]] CIV.  
  
 
[[Kategorie:HelpDesk]]
 
[[Kategorie:HelpDesk]]
 
[[Kategorie:Služby]]
 
[[Kategorie:Služby]]

Aktuální verze z 13:37, 4 červen 2012

Podle směrnice rektora 21R/2008 - hospodaření s majetkem (článek 1, bod 12), je CIV objednacím místem pro opravy a údržbu výpočetní a telekomunikační techniky.

[editovat] Oprava nebo Zhodnocení?

Je třeba rozlišovat, zda jde o opravu výpočetní techniky (například rozbitý zdroj) nebo o její zhodnocení (například dokoupení paměti). Objednávku na opravu VT zařizuje CIV, objednávku na technické zhodnocení SRA.

[editovat] Postup pro opravu VT

CIV vyřizuje záruční opravy výpočetní techniky pořízené na základě centrálního výběrového řízení a opravy zařízení v operativním pronájmu zařizovaného CIVem. Ostatní opravy výpočetní techniky si zařizuje pracoviště, které má VT evidovanou ve svém majetku. Kontaktní místo pro záruční opravy a opravy zařízení v operativním pronájmu je operator@service.zcu.cz. Ostatní opravy se objednávají žádankou v souladu s článkem 4 směrnice rektora 21R/2008. Do žádosti je třeba uvést následující informace podle článku 5, bodu 1 směrnice 21R/2008, zvláště pak:

  1. Číslo střediska, zakázku a činnost pro fakturování nákladů (netýká se záručních oprav a operativního leasingu), dále pak inventární číslo zařízení, kterého se oprava týká.
  2. Projevy problému a co je potřeba opravit.
  3. Firmu (IČO), která má opravu provést (netýká se záručních oprav a operativního leasingu).

[editovat] Technické poradenství

Při řešení problémů s výpočetní technikou v majetku ZČU CIV poskytuje technické poradenství. Kontaktním bodem je HelpDesk CIV.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje