Připojení mobilních zařízení/Jak se připojit/Windows 10 manually

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Tento text popisuje postup a nastavení pro připojení do bezdrátové sítě eduroam v operačním systému Windows 10.

Nastavení systému

Otevřeme: Ovládací panely > Síť a internet > Centrum síťových připojení a sdílení. V nabídce Změnit nastavení práce v síti zvolíme Nastavit nové připojení nebo síť. V nabídce možností připojení pak klepneme na možnost Ručně připojit k bezdrátové síti.
Win 10 1.jpg

Následně nastavíme připojení k síti. Její název, zabezpečení a šifrování. Dále klikneme na Změnit nastavení připojení, kde budeme specifikovat další vlastnosti připojení.
Win 10 2.jpg

Přejdeme na kartu Zabezpečení, kde zkontrolujeme, zdali je zvolena metoda ověření v síti PEAP. Poté stiskneme tlačítko Nastavení.
Win 10 3.jpg

Následně nastavíme ověřovací server radius.zcu.cz, certifikát USERTrust RSA Certification Authority. Stiskneme tlačítko Konfigurovat a zaškrtneme automatické použití uživatelského jména a hesla. Tato volba MUSÍ být odškrtnuta! Vše potvrdíme tlačítkem OK a vrátíme se na kartu Zabezpečení.
Win 10 4.jpg

Klikneme na Upřesnit nastavení. V záložce Nastavení protokolu 802.1X zaškrtneme volbu Zadej režim ověřování. Zde je nutné zadat jen Ověření uživatele. Orion login a síťové heslo můžeme uložit pomocí tlačítka Uložit přihlašovací údaje. Ve formuláři zadáme naše údaje a vše potvrdíme tlačítkem OK.
Win 10 5.jpg

Následně se můžeme připojit k síti eduroam.
Win 10 6.jpg

Vaše síťové heslo, které jste si nastavili na stránce pro změnu hesla.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje