Snímače JIS

Z Support
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Jak správně přikládat JIS kartu ke snímači)
 
Řádka 4: Řádka 4:
  
 
==Instalační soubor==
 
==Instalační soubor==
Instalační soubor grab-usb.exe pro používání snímačů JIS karet dodávaných od firmy EkoTip naleznete [https://download.zcu.cz/secure/software/windows/grabusb/grab-usb.exe zde]  
+
Soubor grab-usb.exe pro používání snímačů JIS karet dodávaných od firmy EkoTip naleznete [https://download.zcu.cz/secure/software/windows/grabusb/grab-usb.zip zde]. Pro správnou činnost snímače je potřeba soubory grab-usb.cmd a grab-usb.exe překopírovat do C:\\Program files\GrabUSB a spustit grab-usb.cmd (tento soubor vytvoří na ploše zástupce se správnými parametry pro spuštění).
  
 
==Jak správně přikládat JIS kartu ke snímači==
 
==Jak správně přikládat JIS kartu ke snímači==

Aktuální verze z 21:06, 28 leden 2013

Na ZČU je používáno několik různých typů snímačů JIS, které se liší technickými i funkčními parametry.

Snímače dokáží přečíst dnes hojně rozšířené bezkontaktní karty typy MIFARE, DESFIRE a mezi jinými i Plzeňskou kartu.

[editovat] Instalační soubor

Soubor grab-usb.exe pro používání snímačů JIS karet dodávaných od firmy EkoTip naleznete zde. Pro správnou činnost snímače je potřeba soubory grab-usb.cmd a grab-usb.exe překopírovat do C:\\Program files\GrabUSB a spustit grab-usb.cmd (tento soubor vytvoří na ploše zástupce se správnými parametry pro spuštění).

[editovat] Jak správně přikládat JIS kartu ke snímači

Pro správnou činnost snímače je potřeba přikládat vždy jen jednu kartu, tj. kartu JIS.

Přiložíte-li karet více, snímač buď nepřečte nic, nebo náhodně přečte první kartu, která mu odpoví. Co to v praxi znamená: pokud na snímač přiložíte společně např. peněženku s JIS kartou a Plzeňskou kartou, odpoví jako první obvykle Plzeňská karta, která vám na ZČU neumožní ani otevření dveří ani výdej oběda v menze.

Kartu je potřeba ke snímači rychle přiblížit ze vzdálenosti 50-100cm, aby se v poli snímače (cca 20cm kolem snímače) karta rychle nabila, správně resetovala a zahájila komunikaci se snímačem.

Jestliže kartu přikládáte pomalu, může se karta nabít jen "napůl" a obvykle nefunguje. V takovém případě kartu na několik vteřin oddalte od snímače (aby se vybila) a poté opět rychle přiložte. Nemá cenu kartou "jezdit" po snímači, jestli náhodou nezačne fungovat - nezačne.

Veškeré překážky mezi kartou a snímačem zhoršují kvalitu komunikace, proto je vhodné v exponovaných provozech (např. menza) kartu vždy používat přímo, tj. bez peněženky, batohu nebo jiného obalu.

Jis-dual.jpg

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje