Telekomunikační služby/Návody

Z Support
< Telekomunikační služby(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
Řádka 1: Řádka 1:
 +
Aktuálně všechny nové telefony na celé ZČU jsou pořizovány jako IP telefony, není již tedy možné pořizovat staré analogové nebo digitální telefony. Pro prořízení IP telefonu postupujte podle návodu [[IP telefonie/Pořízení IP telefonu (nákup) | Pořízení IP telefonu (nákup)]]. Pokud chcete využívat tuto službu pouze se softwarovým SIP klientem pro vytvoření účtu kontaktujte [[:Kategorie:HelpDesk|HelpDesk]] a dále postupujde dle níže uvedených návodů pro různé operační systémy.
 +
 +
<font color=red><b>Upozornění: přihlašovací jméno je stejné jako Orion login, ale heslo je rozdílné a platí pouze pro službu VoIP ZČU</b></font>.
 +
 
=Postup konfigurace pro SW klienty=
 
=Postup konfigurace pro SW klienty=
 +
Zde jsou uvedny návody na nastavení softwarového SIP klienta pro službu VoIP ZČU v různých operačních systémech. <b>Bohužel nejsme schpni zaručit plnou funkcionalitu všech dostupných softwarových SIP klientů</b>, ale klienti uvedený zde jsou otestováni a měli by tedy fungovat například i za tzv. NAT.
 
==Windows==
 
==Windows==
 
[[IP_telefonie/Návody/X-Lite|X-Lite]]  
 
[[IP_telefonie/Návody/X-Lite|X-Lite]]  

Verze z 22:51, 19 listopad 2009

Aktuálně všechny nové telefony na celé ZČU jsou pořizovány jako IP telefony, není již tedy možné pořizovat staré analogové nebo digitální telefony. Pro prořízení IP telefonu postupujte podle návodu Pořízení IP telefonu (nákup). Pokud chcete využívat tuto službu pouze se softwarovým SIP klientem pro vytvoření účtu kontaktujte HelpDesk a dále postupujde dle níže uvedených návodů pro různé operační systémy.

Upozornění: přihlašovací jméno je stejné jako Orion login, ale heslo je rozdílné a platí pouze pro službu VoIP ZČU.

Postup konfigurace pro SW klienty

Zde jsou uvedny návody na nastavení softwarového SIP klienta pro službu VoIP ZČU v různých operačních systémech. Bohužel nejsme schpni zaručit plnou funkcionalitu všech dostupných softwarových SIP klientů, ale klienti uvedený zde jsou otestováni a měli by tedy fungovat například i za tzv. NAT.

Windows

X-Lite

Linux

Kphone
QuteCom

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje