Telekomunikační služby/Návody

Z Support
< Telekomunikační služby(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 4: Řádka 4:
  
 
=Postup konfigurace pro SW klienty=
 
=Postup konfigurace pro SW klienty=
Zde jsou uvedny návody na nastavení softwarového SIP klienta pro službu VoIP ZČU v různých operačních systémech. <b>Bohužel nejsme schopni zaručit plnou funkcionalitu všech dostupných softwarových SIP klientů</b>, ale klienti uvedeni zde jsou otestováni a měli by tedy fungovat například i za tzv. NAT.
+
Zde jsou uvedny návody na nastavení softwarového SIP klienta pro službu VoIP ZČU v různých operačních systémech. <b>Bohužel nejsme schopni zaručit plnou funkcionalitu všech dostupných softwarových SIP klientů</b>, ale klienti uvedení zde jsou otestováni a měli by tedy fungovat například i za tzv. NAT.
 
==Windows==
 
==Windows==
 
[[IP_telefonie/Návody/X-Lite|X-Lite]]  <br>
 
[[IP_telefonie/Návody/X-Lite|X-Lite]]  <br>

Verze z 11:09, 22 červen 2011

Aktuálně všechny nové telefony na celé ZČU jsou pořizovány jako IP telefony, není již tedy možné pořizovat staré analogové nebo digitální telefony. Pro prořízení IP telefonu postupujte podle návodu Pořízení IP telefonu (nákup). Pokud chcete využívat tuto službu pouze se softwarovým SIP klientem pro vytvoření účtu kontaktujte HelpDesk (je vyžadován souhlas vedoucího pracovníka) a dále postupujte dle níže uvedených návodů pro různé operační systémy.

Upozornění: přihlašovací jméno je obvykle stejné jako Orion login (u SW klienta je použit VoIP login), ale heslo je rozdílné a platí pouze pro službu VoIP ZČU.

Obsah

Postup konfigurace pro SW klienty

Zde jsou uvedny návody na nastavení softwarového SIP klienta pro službu VoIP ZČU v různých operačních systémech. Bohužel nejsme schopni zaručit plnou funkcionalitu všech dostupných softwarových SIP klientů, ale klienti uvedení zde jsou otestováni a měli by tedy fungovat například i za tzv. NAT.

Windows

X-Lite
QuteCom

Linux

QuteCom
Kphone

Mac OS

QuteCom
Telephone

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje