VPN/AnyConnect/Debian Orion

Z Support
< VPN
Verze z 14:12, 15 červenec 2009; Simekm (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Tento klient umožňuje připojit se k VPN koncentrátoru pomocí běžného webového prohlížeče. Je nutný prohlížeč se zapnutou podporou Javy. Výhodou tohoto klienta proti běžnému VPN klientovi je, že lépe komunikuje ze sítí za firewallem.

Nainstalujte si do prohlížeče Iceweasel (Firefox) certifikát certifikační autority ZČU, zobrazte stránku https://vpn.zcu.cz a přihlaste se svým přihlašovacím Orion jménem a heslem.

Anyconnect debian 1.png


Po úspěšném přihlášení klikněte na záložku "AnyConnect" a stiskněte odkaz „Start AnyConnect“.

Anyconnect debian 2.png


Při prvním přístupu a kliknutí na odkaz „Start AnyConnect“ se spustí instalace a pokud nejste root, budete dotázáni na heslo.

Anyconnect debian sudo.png


Poté už proběhne samotná instalace a budete připojeni pomocí nově nainstalovaného Cisco AnyConnect VPN klienta. Okno prohlížeče je nyní možné zavřít.

Anyconnect debian 4.png


Po skončení práce je třeba ukončit VPN spojení dvojklikem na ikonku Anyconnect debian enable.png, která je obvykle v pravém horním rohu obrazovky, tlačítkem Disconnect.

Anyconnect debian disconnect.png


Po prvním spuštění instalace Cisco AnyConnect VPN klienta z prohlížeče zůstane klient na počítači nainstalován pro další použití. Jeho další spuštění je možné nejen dříve popsaným postupem z prohlížeče, ale i z menu Aplikace/Internet/Cisco AnyConnect VPN Client.

Anyconnect debian connect.png

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje