VPN/FAQ

Z Support
< VPN(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Cisco AnyConnect klient)
Řádka 10: Řádka 10:
  
 
'''Q:''' Na linuxových distribucích vycházejících z Ubuntu a používajících systemd není aplikace funkční po opětovném spuštění.
 
'''Q:''' Na linuxových distribucích vycházejících z Ubuntu a používajících systemd není aplikace funkční po opětovném spuštění.
 
+
* Problém se týká se např. hojně používané distribuce Linux Mint 17 a vyšší. Cisco AnyConnect bude funkční ihned po instalaci, ale po restartu systému již nepoběží, protože systemd nespustí službu agenta vpn.
Problém se týká se např. hojně používané distribuce Linux Mint 17 a vyšší. Cisco AnyConnect bude funkční ihned po instalaci, ale po restartu systému již nepoběží, protože systemd nespustí službu agenta vpn.
+
* Systemd je kořenový proces, který má na starosti zavádění všech komponent operačního systému Linux, protože je ale systemd poměrně nová záležitost a některé linuxové distribuce váhají s jeho použitím, můžete se s ním setkat, ale také nemusíte. Problém je, že některé aplikace, které potřebují spustit služby při spustění operačního systému se systemd počítají a některé ne. Aplikace Cisco AnyConnect zatím využití systemd neaplikuje, je tedy nutné provést malou změnu:
 
+
* Je třeba vytvořit, či upravit stávajícího zástupce aplikace. Do pole „příkaz“ ve formuláři pro uprávu zástupce aplikace je třeba zadat:
Systemd je kořenový proces, který má na starosti zavádění všech komponent operačního systému Linux, protože je ale systemd poměrně nová záležitost a některé linuxové distribuce váhají s jeho použitím, můžete se s ním setkat, ale také nemusíte. Problém je, že některé aplikace, které potřebují spustit služby při spustění operačního systému se systemd počítají a některé ne. Aplikace Cisco AnyConnect zatím využití systemd neaplikuje, je tedy nutné provést malou změnu:
+
gksudo "/opt/cisco/anyconnect/bin/vpnagentd" && /opt/cisco/anyconnect/bin/vpnui
 
+
* Přičemž klíčové slovo ''gksudo'' použijeme pro Gnome či Unity, pro uživatelské prostředí KDE namísto něj použijeme ''kdesudo''.
Je třeba vytvořit, či upravit stávajícího zástupce aplikace. Do pole „příkaz“ ve formuláři pro uprávu zástupce aplikace je třeba zadat:
+
 
+
''gksudo "/opt/cisco/anyconnect/bin/vpnagentd" && /opt/cisco/anyconnect/bin/vpnui''
+
 
+
Přičemž klíčové slovo ''gksudo'' použijeme pro Gnome či Unity, pro uživatelské prostředí KDE namísto něj použijeme ''kdesudo''.
+
 
+
 
[[Soubor:systemd_vpn.png]]
 
[[Soubor:systemd_vpn.png]]
 
+
* Spuštění takto vytvořeného zástupce bude vyžadovat zadání hesla root (heslo správce), heslo je nutné zadat při každém spuštění.
Spuštění takto vytvořeného zástupce bude vyžadovat zadání hesla root (heslo správce), heslo je nutné zadat při každém spuštění.
+
  
 
[[Kategorie:WEBnet]]
 
[[Kategorie:WEBnet]]
 
[[Kategorie:webnet:bezpecnost]]
 
[[Kategorie:webnet:bezpecnost]]

Verze z 11:25, 18 březen 2015

Cisco AnyConnect klient

Q: Při spuštění se zobrazí chybová zpráva The MTU of the physical adapter is too small. An MTU of at least 1374 bytes is required for an IPV6 connection. Please contact your network administrator for further assistance.

  • Použité síťové rozhraní vašeho počítače má nastavenou nízkou hodnotu MTU (Maximum Transmission Unit). Toto se mohlo stát, pokud jste dříve měli nebo máte nainstalovaného Cisco IPSec VPN klienta, který nastavil hodnotu na 1300B.
  • Pokud máte nainstalovaného Cisco IPSec VPN klienta, vyberte program SetMTU z nabídky Start > Všechny programy > Cisco Systems VPN Client.
    Pokud program nainstalovaný nemáte, stáhněte si aplikaci SetMTU.exe a nastavte MTU na hodnotu 1500B u všech fyzických připojení (Připojení k místní síti, Bezdrátové připojení k síti, ...).


Q: Při spuštění se zobrazí chybová zpráva Aplikace AnyConnect nemohla navázat spojení se zabezpečenou bránou. Zkuste se připojit znovu.

  • Zkontrolujte, zda nemáte u síťových adaptérů nastavené sdílení připojení (Ovládací panely -> Centrum síťových připojení -> Změnit nastavení adaptéru -> pravé tlačítko na adaptér -> Vlastnosti -> Zabezpečení -> Odškrtnout zatržítko, pokud je zaškrtnuté).


Q: Na linuxových distribucích vycházejících z Ubuntu a používajících systemd není aplikace funkční po opětovném spuštění.

  • Problém se týká se např. hojně používané distribuce Linux Mint 17 a vyšší. Cisco AnyConnect bude funkční ihned po instalaci, ale po restartu systému již nepoběží, protože systemd nespustí službu agenta vpn.
  • Systemd je kořenový proces, který má na starosti zavádění všech komponent operačního systému Linux, protože je ale systemd poměrně nová záležitost a některé linuxové distribuce váhají s jeho použitím, můžete se s ním setkat, ale také nemusíte. Problém je, že některé aplikace, které potřebují spustit služby při spustění operačního systému se systemd počítají a některé ne. Aplikace Cisco AnyConnect zatím využití systemd neaplikuje, je tedy nutné provést malou změnu:
  • Je třeba vytvořit, či upravit stávajícího zástupce aplikace. Do pole „příkaz“ ve formuláři pro uprávu zástupce aplikace je třeba zadat:
gksudo "/opt/cisco/anyconnect/bin/vpnagentd" && /opt/cisco/anyconnect/bin/vpnui
  • Přičemž klíčové slovo gksudo použijeme pro Gnome či Unity, pro uživatelské prostředí KDE namísto něj použijeme kdesudo.

Systemd vpn.png

  • Spuštění takto vytvořeného zástupce bude vyžadovat zadání hesla root (heslo správce), heslo je nutné zadat při každém spuštění.
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje