VPN/IPSec/Win Orion

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Instalace Cisco VPN klienta

Po stažení instalačního souboru vpnclient-win.exe jej spustíme. Instalační program se nejprve zeptá na dočasný adresář, kde si může rozbalit nezbytné soubory pro instalaci, doporučujeme ponechat předdefinový dočasný adresář. Následná samotná instalace proběhne zcela automaticky. Na závěr instalace je nutné pro správnou funkčnost IPSec klienta Cisco VPN Client zvolit restart počítače.

Používání Cisco VPN klienta

Po úspěšném nainstalování a restartu počítače můžete program Cisco VPN Client spustit z nabídky Start -> Programy -> Cisco Systems VPN Client. Dále následuje stručný návod na vložení přednastavené konfigurace a samotné použití programu Cisco VPN Client. Zde si můžete stáhnout soubor s přednastavenou konfigurací.

Kliknutím na ikonu Import vložíme přednastavenou konfiguraci.

VPNclinet use1.png

Vložení přednastavené konfigurace proběhlo v pořádku.

VPNclinet use3.png

Kliknutím na záložku Certificates se přepneme na seznam uložených certifikátů a v horním menu Certificates povolíme zobrazování certifikátů certifikačních autorit Show CA/RA Cerfiticates.

VPNclinet use13.png

Kliknutím na ikonu Import vložíme certifikát certifikační autority ZČU. V následně otevřeném okně klikneme na tlačítko Browse a vložíme stažený certifikát certifikační autority ZČU. Další údaje nevyplňujeme.

VPNclinet use14.png

Nyní se znovu přepneme na hlavni okno s uloženými profily kliknutím na záložku Connection Entries. Nyní se kliknutím na ikonu Connect připojíme a program si vyžádá přihlašovací údaje (Orion jméno a heslo).

VPNclinet use5.png

Po úspěšném přihlášení se okno programu automaticky zavře a dále bude přístupné pouze pod ikonou v tzv. tray. Ověření, že máte IP adresu z rozsahu univerzity, můžete provést na stránce http://mojepc.zcu.cz.

VPNclinet use8.png

Ikona v tzv. tray znázorňuje přihlášení do služby VPN. Veškerá komunikace probíhá skrz bezpečné šifrované spojení IPSec.

Pokud se budete chtít odpojit od služby VPN, vyberte položku Disconnect a program Vás automaticky odhlásí.

VPNclinet use9.png

Ikona v tzv. tray znázorňuje nepřihlášení do služby VPN. Veškerá komunikace probíhá běžným spojením.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje