Aktuality:Novinky v OrionXP

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Počítače s distribucí operačního systému OrionXP jsou průběžně aktualizovány a vylepšovány. V týdnu od 16.3. budou nasazeny nové funkcionality, které stojí za samostatnou zmínku.


Koš

Na fyzických jednotkách (discích C, D) počítače byla zapnuta funkce Koš. Velikosti disků a velká migrace uživatelů, zejména studentů, dříve neumožňovala podporu tohoto nástroje. Nyní je místa dostatek. Logickým rozdělením zaměstnaneckých a studentských počítačů jsme získali prostředí, ve kterém můžeme koš na kancelářských počítačích zapnout. Berte to prosím jako možnost „poslední záchrany“ a v žádném případě na koš nespoléhejte! Objemné soubory, kterými jsou např. videa, se do koše nevejdou a stejně jako doposud se rovnou odstraní. Stejně tak externí disky, USB flash disky a podobná zařízení v koncepci Microsoftu koš nepoužívají.


Internet Explorer 7

Hojně využívaný internetový prohlížeč Internet Explorer doznal za uplynulý čas spoustu změn. Verze 6 je již zastaralá a s ohledem na současný trend i nekomfortní. Proto jsme přistoupili k jeho aktualizaci na dnes nejrozšířenější verzi 7. Jedním z přínosů viditelných na první pohled jsou záložky (taby). Nemusíte pro každou stránku otevírat nové okno, stačí nová záložka. Tip: Novou záložku vyvoláte klávesovou zkratkou Ctrl+T. Odkaz v nové záložce otevřete levým kliknutím se současně stisknutou klávesou Ctrl.


Automatické aktualizace

Mnozí jistě znáte „windows update“ kdy každou středu Microsoft vydává aktualizace svých produktů. Donedávna jsme aktualizace prováděli vlastními mechanismy, po otestování a ověření, že nezpůsobí nefunkčnost důležitých programů. Nyní je možné ke stejnému účelu (včetně předchozího ověření a schválení každé aktualizace) využít integrovaného nástroje automatických aktualizací a serveru WSUS (Windows Server Update Services). Každý den ve 12:00 si počítač sám nainstaluje případné nové aktualizace. Pokud po této instalaci bude vyžadován restart počítače, informuje o této skutečnosti hláškou: „Aktualizace počítače je téměř dokončena, ale projeví se až po restartování počítače. Chcete počítač restartovat ihned?“ Počítač není nutné ihned restartovat, stačí jej vypnout při odchodu domů, tak jak jste zvyklí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje