CIV:Granty/Zabezpečený elektronický dokument v prostředí VŠ

Z Support
Přejít na: navigace, hledání
Zabezpečený elektronický dokument v prostředí VŠ
Základní údaje
Agentura Fond Rozvoje CESNET, z.s.p.o
Evidenční číslo 331R1/2009
Stav závěrečná zpráva vrácena k přepracování
Lidé
Řešitel Ing. Pavel Jindra
Spoluřešitel Ing. Luboš Kejzlar
Termíny
Začátek 2.2.2010
Konec 2.2.2011

Obsah

Obsah projektu

Předkládaný projekt má za cíl nalézt vhodné řešení pro prezentaci a publikování dat pomocí zabezpečených digitálně podepsaných dokumentů. Součástí řešení je určení vhodného formátu dat umožňujícího zabezpečení el. podpisem. Dále pak určení nejvhodnějších způsobů vytváření a zacházení s takovými dokumenty. Výsledkem by měl být základ metod a postupů jak využít zabezpečených el. dokumentů v informačních systémech univerzity. Tento projekt je dalším krokem pro kompletní náhradu papírového dokumentu elektronickým a tím posouvá procesy VŠ dále směrem k e-univerzitě.

Odkazy a dokumentace

Ukázkové dokumenty

Formuláře pro el. oběh dokumentů

Ukázkový formulář pro elektronický oběh dokumentů. Otevřením následujícího souboru v Adobe Life Cycle Desgneru je možné editovat JavaScriptovou logiku dokumentu. Dokument obsahuje funkce pro získání údajů o zaměstnanci pomocí webservices služeb. Jako testovací login je možné použít např login "paja".


Dokument Zkušební verze Vyplněná verze
El. dovolenka dovolenka.pdf dovolenka_p.pdf


Publikování dokumentů

Následující dokumenty reprezentují ukázkové přiklady pro publikování dokumentů pomocí technologie PDF. Dokument vyhláška umožňuje elektronický podpis pomocí nástroje Adobe Acrobat Reader. Režim publikování je určen pro zveřejnění dokumentu a jeho zabezpečení. Vyhodou této technologie je, že elektronický podpis je vždy integrální součástí dokumentu. Druhý dokument dotazník je zase ukázkou možností interaktivního vyplnění dokumentu pomocí volně dostupného nástroje Adobe Acrobat Reader. V případě dotazníku je demonstrována ukázka certifikace dokumentu, pomocí které si může uživatel ověřit, že vyplňuje originální nezměněný formulář.


Dokument Zkušební verze Vyplněná verze
Vyhláška vyhlaska_uk.pdf vyhlaska_uk_p.pdf
Dotazník dotaznik_civ.pdf

Korekční režim

Korekční režim umožňuje do PDF dokumentu vkládat poznámky a editační značky textu. Přehled možností a značek je patrný z následujících ukázkových dokumentů. Práci s PDF v korekčním režimu si můžete vyzkoušet i pomocí Adobe Acrobat Readeru na ukázkovém dokumentu korekcni_rezim.pdf.


Dokument Zkušební verze Vyplněná verze
Návrh vyhlášky korekcni_rezim.pdf korekcni_rezim_1.pdf
Zápis z jednání zapis.pdf
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje