Chyba přihlášení certifikátem

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Došlo k chybě přihlášení certifikátem.

Stránka na kterou chcete vstoupit vyžaduje přihlášení certifikátem z vaší čipové karty JIS. To se z nějakého důvodu nepovedlo a proto vidíte tuto stránku.

Aby bylo přihlášení na stránku úspěšné je nutné splnění všech následujících bodů:


Pokud jsou výše uvedené body splněny a přesto se vám zobrazila tato stránka zkuste to prosím znovu. Nechte kartu ve čtečce vypněte prohlížeč a klikněte znovu na odkaz pro schválení dokladu.

Obsah

Často kladené dotazy

Je nutné mít v prohlížeči nainstalovanou podporu JAVA?

NE, přihlášení probíhá pomocí standardních funkcí prohlížeče načtením certifikátu z vaší čipové JIS karty. Není třeba mít doinstalovanou podporu JAVA. Pro prohlížeč Mozilla Firefox musíte mít pouze zavedené úložiště certifikátu z karty (viz. návod Ovladače_čipových_karet#Použití). Ostatní prohlížeče většinou používají systémové úložiště certifikátů, kam kartu zprostředkuje samotný ovladač .

Kdy mám vložit kartu do čtečky?

Kartu JIS do čtečky je nutné vložit ještě před kliknutím na odkaz pro schválení. Při přístupu na stránku dochází k ověření certifikátem a přihlášení. Bez karty není možné transakci dokončit a je nutné pak celý proces opakovat.

Jaký prohlížeč můžu použít? Musím použít nějakou speciální verzi?

NE, finanční kontrola funguje ve všech běžných verzích nejpoužívanějších prohlížečů.

Jak funguje přihlášení certifikátem?

Přihlášení certifikátem je rozšířením stávající metody autentizace (jménem a heslem) o autentizaci certifikátem uloženým na vaší čipové kartě JIS. Při přístupu na chráněnou stránku (např. Magion - finanční kontrola) systém ověří platné přihlášení SSO (Single Sign On). Ve většině případů jste již přihlášeni a není potřeba zadávat znovu jméno a heslo, poté vás systém ověřuje pomocí certifikátu z karty. K tomu je zpravidla nutné správně zadat PIN k vaší kartě JIS. Pokud máte na vašem počítači správně nainstalované ovladače čipové karty, prohlížeč najde na kartě vhodné certifikáty a zeptá se zda je má použít pro autentizaci.

Opakování nepomáhá - co můžu dělat dát?

Pokud jste si jisti, že máte ve čtečce správně vloženou čipovou kartu s platným certifikátem a nainstalovány ovladače můžete vyzkoušet další triky:

  • Vypnout prohlížeč nebo použít anonymní režim prohlížení.
  • Smazat cache, cookies a aktivní přihlášení v prohlížeči (Klávesová zkratka Ctrl+Shift+del).
  • Zkusit jiný prohlížeč.
  • Použít počítač se systémem OrionIS
  • Obrátit se na HelpDesk CIV pro pomoc
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje