HelpDesk:Excel 2010 - 2 okna vedle sebe

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Program Excel 2010 má vlastnost, která komplikuje (např. pomocí funkce přichytávání oken) umístění dvou oken excelu vedle sebe. Jedná se pouze o vlastnost aplikace Excel 2010, např. Word 2010 s tímto nemá potíže.

Problém nastává v nejobvyklejší situaci: V průzkumníku otevřete kliknutím myši nejdříve soubor např. test1.xlsx a následně stejnou metodou otevřete např. soubor text2.xlsx. Vysledek: Mezi jednotlivými okny se můžete přepínat na panelu úloh, ale okna nikdy neumístíte vedle sebe, budou se vždy překrývat.


Řešení 1.:

První soubor test1.xlsx otevřete klasickou metodou z průzkumníku dvojklikem myší. Rozdílná situace nastane u následujícího kroku. Soubor test2.xlsx totiž stejným způsobem neotevřeme, nejdříve bude nutné otevřít další okno s čistým excelem (z nabídky START, nebo kliknutím kolečkem myši na panelu úloh, konkrétně na první otevřený excel se sešitem text1.xlsx). V prázdném excelovém okně klikneme na nabídku Soubor - otevřít a vyhledáme soubor test2.xlxs a otevřeme. Tímto postupem získáme dvě instance excelu které je možné libovolně přichytávat na obrazovce.

Dvě okna vedle sebe (2 instance)
Řešení 2.:

Druhou variantou je uspořádání oken, v nabídce klikneme na záložku Zobrazení - Uspořádat vše, následně zvolíme Vedle sebe. Získáme tak na jedné instanci Excelu zobrazení se 2 sešity vedle sebe.

Dvě okna vedle sebe (1 instance)
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje