Kalendář/Nastavení klientů

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Kalendářový klient může přistupovat ke kalendářovému serveru buď protokolem CalDAV anebo protokolem ActiveSync. Protokol CalDAV podporuje přístup k více kalendářům uživatele současně.


Přístup ke vzdálenému kalendáři protokolem CalDAV

V prostředí kalendářového klienta, který podporuje protokol CalDAV a umožňuje tak přímý přístup ke kalendářům poskytovaným kalendářovým serverem, definujete kalendář adresou:

https://kalendar.zcu.cz/SOGo/dav/login/Calendar/personal/ (kde login je vaše uživatelské jméno v Orionu).

Někteří kalendářoví klienti dokáží automaticky synchronizovat seznam odebíraných/zapsaných kalendářů s nastavením ve webovém prostředí kalendářového serveru, takže pak máte k dispozici všechny kalendáře zapsané komfortním způsobem přes webmail.

U klientů, kteří synchronizaci odebírání nepodporují, můžete další kalendáře definovat výše uvedeným způsobem jejich přímou adresou. Tu získáte např. tak, že si nastavíte odebírání požadovaného kalendáře v prostředí webmailu, v něm pak kalendář vyberete myší, pro vyvolání jeho kontextového menu na něm kliknete pravým tlačítkem myši, v něm zvolíte příkaz "Vlastnosti" a v zobrazeném dialogovém okně získáte adresu kalendáře pod odkazem "CalDAV url".


Přístup ke vzdálenému kalendáři protokolem ActiveSync

V prostředí operačního systému nebo kalendářového klienta definujte adresu Exchange ActiveSync serveru:

https://eas.zcu.cz/

K ověření pak použijete své uživatelské jméno v Orionu.


Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje