Orion/Virtualni OrionIS

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Pilotní provoz virtuálních OrionIS

Služba má za cíl poskytovat uživatelům snadný přístup k OrionIS se všemi výhodami a omezeními i bez fyzické OrionIS stanice. V žádném případě se nejedná o plnohodnotnou náhradu fyzické OrionIS stanice!

Ovládání

K základnímu ovládání virtuální stanice lze přistoupit přes internetovou stránku https://cloud.civ.zcu.cz . Po přihlášení uvidíte ovládací prvky, které jsou popsány na obrázku:
VDI01.png
Tláčítko oka zobrazí obrazovku virtuálního počítače - je to stejné, jako byste koukali na monitor počítače fyzického, akorát se zobrazí v okně prohlížeče internetových stránek.
Před začátkem používání vašich virtuálních OrionIS je potřeba je zapnout, po ukončení prací zase vypnout.
Pro práci na samotném virtuálním počítači nepoužívejte tuto obrazovku. Slouží spíše pro informativní nebo nouzové použití.

Připojení

Pro připojení lze použít libovolný program, který umí protokol RDP (Remote Desktop Protocol - Protokol vzdálené plochy). V systému Windows k tomuto program "Připojení ke vzdálené ploše", který najdete v Příslušenství v Nabídce start. Po spuštění programu postupujte podle obrázků. Text, který je na obrázku vidět jako "ourea51.zcu.cz" nahraďte vám přiřazeným počítačem (jeho název je například vidět v 1. kapitole "Ovládání"), "orionlogin" nahraďte svým Orion loginem. Pro připojení je nutné být v sítí ZČU, buď fyzicky nebo protřednictvím služby VPN.
VDI02.png
VDI03.png
VDI04.png
Nyní najděte na ploše ikonku s názvem Orion. Po poklikání dojde k připojení na vaší virtuální pracovní stanici Orion.
Při samotném připojování je důležité, aby přihlášení probíhalo do domény ZCU.CZ, viz následující obrázky.
VDI05.png
VDI06.png

Připojení disku

Přes vzdálenou plochu je možné do stanice připojit disky, ať už pevné nebo přenosné, např. USB flashky.
Sdileni-01.png
Sdileni-02.png
Sdileni-03.png
Sdileni-04.png

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje