Semináře CIV

Z HelpDesk

CIV pořádá pro uživatele pravidelné odborné semináře. Každý seminář se věnuje jednomu tématu nebo službě. V úvodní části je uvedena prezentace k tématu, po ní následují praktické ukázky použití a diskuze. V rámci diskuze nebo po ní je dostatek časového prostoru pro řešení konkrétních uživatelských problémů. Semináře se zúčastňují také pracovníci CIV, proto je možné řešit i související problémy dalších služeb.

Semináře se konají přibližně jednou měsíčně, obvykle ve středu odpoledne, v zasedací místnosti CIV, UI127, v univerzitním areálu Bory. Délka semináře je 1-2 hodiny.

Máte-li konkrétní dotazy k plánovaným akcím nebo nové náměty na semináře, pošlete nám je emailem nebo na obvyklá kontaktní místa HelpDesku.


Bezpečnost webových aplikací

The need for a coherent web security framework, and progress on that front

úterý 5.4.2011, 10:00, zasedací místnost CIV UI127

seminář vede Jeff Hodges, PayPal

Jeff Hodges má za sebou úspěšnou profesní dráhu, dlouho pracoval na Stanfordu a věnoval se zejména adresářovým službám (LDAP) a identity managementu. Nyní pracuje pro PayPal a aktivně se podílí na tvorbě nových bezpečnostních politik a standardů pro web. Díky 80. IETF se podívá do Čech a vy máte jedinečnou příležitost přijít na jeho seminář. Obsah semináře:

Další odkazy:

Sítě bez hranic

Vlastnosti komunikační sítě v době rozmachu mobilních zařízení

čtvrtek 7.4.2011, 15:30, zasedací místnost CIV UI127

seminář vede Radek Boch, CISCO

Odborná přednáška určená pro zájemce o problematiku počítačových sítí zaměřená na vlastnosti komunikačních sítí s ohledem na mobilní zařízení a nové nároky uživatelů a aplikací s tím související. Technologicky se přednáška týká zejména bezdrátových sítí, bezpečného přístupu do sítě a souvisejících optimalizací.

Prezentace

E-books a související problematika

středa 20. 4. 2011, 13:00-14:00, zasedací místnost CIV UI127 *

přednášející:  PhDr. Filip Vojtášek - obchodní manažer společnosti AiP.

Univerzitní knihovna ve spolupráci se společností Albertina icome Praha (AiP) pořádá seminář k problematice elektronických knih. V průběhu přednášky zazní odpovědi na otázky:

  • "V čem spočívají výhody předplatného či nákupu ebooks?"
  • "Proč se hradí paušální poplatek za hosting?"
  • "Jak velkou část obsahu lze tisknout?"
  • "Kdo nabízí ebooks v jiných jazycích než v angličtině?"

Publikování ve světových odborných časopisech

středa 27. 4. 2011, 13:00-14:30, zasedací místnost CIV UI127*

přednášející: Radka Machková - obchodní manažerka pro střední a východní Evropu společnosti Emerald Group Publishing.

Univerzitní knihovna ve spolupráci se společností Emerald Group Publishing pořádá seminář k problematice publikování ve vědeckých časopisech. Obsahově bude přednáška zaměřena na následující oblasti:

  • Jak začít s publikováním.
  • Jak si co nejefektivněji naplánovat publikační práci.
  • Co vlastně editoři a recenzenti hledají?
  • Hodnocení časopisů a jejich důležitost pro váš výzkum.
  • Jak hodnotit vlastní práci.
  • Publikování a dál...?

Databáze Scopus a Science Direct

středa 4. 5. 2011, 13:00-14:30, zasedací místnost CIV UI127 

přednášející: školitel společnosti Elsevier ing. Jiří Jirát

Univerzitní knihovna ve spolupráci se společností Elsevier pořádá seminář k databázi pro hodnocení vědy a výzkumu - Scopus. Externí školitel společnosti Elsevier ing. Jiří Jirát bude prezentovat nástroje a možnosti databáze Scopus pro hodnocení vědecké práce. Součástí prezentace bude také krátká ukázka nabízených možností databáze časopisů Science Direct.

Publikace v databázi Ebsco

středa 18. 5. 2011, 13:00-14:00, zasedací místnost CIV UI127 

přednášející: Jan Luprich - obchodní manažer Ebsco Publishing pro střední Evropu.

Univerzitní knihovna ZČU ve spolupráci se společností Ebsco Publishing pořádá seminář s názvem "Benefity licencování akademických publikací v databázích EBSCO aneb Čeští autoři, světová recepce".

Anotace: Databáze EBSCO Publishing představují světový standard pro akademický výzkum ve všech vědních disciplínách. Zpřístupnění publikací (časopisy, sborníky) v rámci fulltextových databází EBSCO umožňuje vydavatelům a samotným autorům nejen zviditelnění vlastní vědecké činnosti, ale také značný nárůst citovanosti. V ČR tuto zkušenost má již přes 80 akademických časopisů/sborníků. Během přednášky budou představeny možnosti začlenění publikací do databází EBSCO. Praktická část bude zaměřena na rešerši dle autorů, citačních referencí a předmětových hesel v databázích EBSCO.

Připravujeme

  • Tomáš Stibor, Karel Nykles: Windows 7 + Orion = Orion 7
  • Jiří Bořík: Nové elektronické kurzy IT pro zaměstnance

Proběhlé semináře 2011

Proběhlé semináře 2010

Semináře v roce 2009 a dříve