AFS

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Souborový systém AFS

Pro uživatele OrionXP je přístup k souborovému systému AFS takřka transparentní (není rozdíl mezi soubory uloženými na AFS a soubory uloženými na místním disku). Ve standardní instalaci OrionXP ukazují na AFS tři odkazy:

  • Disk H: je váš domácí adresář. Jeho plná cesta v AFS stromu je /afs/zcu.cz/users/<první_písmeno_uživatelského_jména>/<celé_uživatelské_jméno>/home.
  • Disk I:, obsahuje software specifický pro instalaci OrionXP. Odtud se na váš počítač instalují SW balíky a také se odtud spouští programy instalované na síťovém disku.
  • Disk J:, který představuje celý strom AFS dostupný ze ZČU. Lze se odtud dostat nejen do diskového prostoru ZČU, ale i dalších organizací.

Uživatelé mohou vytvářet i další logické disky ukazující do dalších částí AFS stromu (do projektů, sdílených disků kateder apod.) K jednoduché správě připojených disků slouží program Wake (Wake icon.gif), který byste měli již po spuštění systému vidět v liště vpravo dole (Wake icon2.gif). Podrobnější pokyny pro práci s programem Wake najdete v dokumentaci pro projekt OpenOrionXP.

Rozšířená dokumentace

Další dokumentaci k AFS, zejména příkazy pro vytváření skupin, přidělování práv, ale i další vysvětlení hledejte na stránce Souborový systém AFS.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje