Připojení mobilních zařízení/Jak se připojit/Windows 11 manually

Z HelpDesk
Verze k tisku již není podporovaná a může obsahovat chyby s vykreslováním. Aktualizujte si prosím záložky ve svém prohlížeči a použijte prosím zabudovanou funkci prohlížeče pro tisknutí.

Nastavení systému


Nejprve si v Ovládacích panelech otevřete kategorii Síť a internet, následně vyberte Centrum síťových připojení a sdílení a klikněte na Nastavit nové připojení nebo síť.
Win11 eduroam manual 1.png

Z možností v okně vyberte Ručně připojit k bezdrátové síti.
Win11 eduroam manual 2.png

Následně specifikujte vlastnosti sítě - název sítě, typ zabezpečení. Po vyplnění vyberte možnost Změnit nastavení připojení.
Win11 eduroam manual 3.png

Poté přejděte do karty Zabezpečení. Zde je třeba nastavit metodu ověřování v síti na protokol PEAP.
Win11 eduroam manual 4.png

Pokračujeme do Nastavení, kde je potřeba nastavit ověřovací server na radius.zcu.cz a certifikát zvolit USERTrust RSA Certification Authority. Poté klikněte na tlačítko Konfigurovat a ujistěte se, že volba pro připojení je odškrtnuta. Nyní vše potvrďte tlačítkem OK, čímž se vrátíte zpět na kartu Zabezpečení.
Win11 eduroam manual 5.png

Klikněte na Upřesnit nastavení, v kartě Nastavení protokolu 802.1X zaškrtněte Zadejte režim ověřování a z nabízených možností vyberte Ověření uživatele. Vedle je tlačítko Uložit přihlašovací údaje. Kliknutím na něj se vám zobrazí formulář, do kterého zadáte váš orion login ve formátu orion-login@zcu.cz a následně vaše síťové heslo, které je nutné si před prvním připojením do sítě nastavit na stránce pro změnu/vytvoření hesla. Údaje potvrďte tlačítkem OK.
Win11 eduroam manual 6.png

Nyní je síť Eduroam vytvořena, nakonfigurována a připravena k připojení. Stačí tedy přejít do nastavení Wi-Fi, vybrat síť eduroam a kliknout na tlačítko Připojit.
Win11 eduroam manual 7.png