Hlavní strana

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Novinky

 • Upozornění - Ransomware Avaddon
  Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal upozornění na zvýšenou aktivitu útočníků provozujících ransomware (vyděračský škodlivý software) Avaddon, jehož cílem je zašifrovat data oběti. Data jsou předem zkopírována z počítače oběti na servery útočníků a část z nich zveřejněna na tzv. dark webu. Typicky může jít o citlivé údaje typu životopisů, smluv apod. Útočníci požadují výkupné jinak zveřejní všechna data. Podobná hrozba se nad námi snáší neustále, nyní však je zaznamenaná zvýšená aktivita i v ČR. Vektorem útoku může být mimo jiné e-mailová zpráva. Proto prosím veškeré podezřelé zprávy s přílohou, u kterých si nebudete jisti neškodností, přeposílejte na operator@service.zcu.cz před jakoukoli manipulací s potenciálně nebezpečnou přílohou. Myslete také na pravidelné zálohování důležitých souborů na tzv. offline zálohu (zařízení, kam se data nakopírují a zařízení se odpojí od pc, aby nedošlo k zašifrování i jeho). Více o varování najdete na https://www.nukib.cz/cs/infoservis/hrozby/1717-upozorneni-na-probihajici-kampan-ransomwaru-avaddon/. Váš bezpečnostní tým WIRT
 • Ukončení podpory Orion7
  Info red.png
  Od 1. 1. 2022 přestává CIV podporovat Orion7
  Informace k ukončení podpory Orion7 a přechodu na OrionX naleznete na stránce Přechod na OrionX.
 • Pátá cvičná phishingová kampaň je za námi
  Phishingator odeslal další cvičný phishingový e-mail. Tentokrát cílený na dobrovolně zapojené zaměstnance a zaměstnance CIVu, na souhrnné výsledky se můžete podívat zde: Phishingator - výsledky kampaní. Rozesílání těchto cvičných phishingových e-mailů má za cíl zvýšit vaši odolnost proti phishingovým útokům, kterým nezřídka naši uživatelé čelí. Přihlaste se i vy dle návodu Phishingator – Návod pro uživatele - je to snadné, nic vám nehrozí, dozvíte se, zda jste schopni tomuto rozšířenému útoku úspěšně čelit, a také si potrénujete, na co si musíte u e-mailové komunikace dávat pozor.

Výpadky provozu

 • Výpadek provozu koleje Baarova 36 26. 5. 2021
  Ve středu 26. 5. 2021 od 14. hodin proběhne výměna jističů na okruhu, který slouží k napájení aktivních síťových prvků. Během výměny bude nedostupná síťová konektivita celé koleje.
 • Upgrade konektivity zámku Nečtiny 26. 5. 2021
  Ve středu 26. 5. 2021 proběhne v součinnosti s dodavatelskou firmou upgrade síťové konektivity zámku Nečtiny.
 • Odstávka IS STAG 15. 4. 2021
  Ve čtvrtek 15. 4. 2021 v čase od 20:00 do 5:00 následujícího dne bude probíhat odstávka IS STAG. Během odstávky dojde k výměně serveru, na kterém běží databáze pro IS STAG.

HelpDesk

Komix pro tento měsíc

Zobrazit komix ve větším rozlišeníCivenka komix0056.png

E-mail, telefon a adresa

Univerzitní 20
306 14, Plzeň

Civenka


Provozní doba


provoz: pondělí-pátek


 • Helpdesk - Bory
Univerzitní 20, UI205
7:00 - 17:00

 • Helpdesk - Jungmannova
Jungmannova 1/153, JJ108
Z provozních důvodů je standardní otevírací doba zkrácena na:
8:00 - 13:00

Pozor!! V pátek 11.6.2021 bude z provozních důvodů na Helpdesku Jungmannova zavřeno. Děkujeme za pochopení.


V čase blízkém otevírací a zavírací době HelpDesku, může být operátor nakrátko nepřítomný kvůli obchůzce učeben.

Může také docházet k omezení provozu pracovišť a jednotlivých služeb. Podrobné informace získáte na tel.
377 63 8888.

Stav služeb a hlášení závad
Přečtěte si

 • Google Apps
  Google Apps je sada cloudových nástrojů, groupewaru a softwaru poskytováno společností Google. Obsahuje dobře známé webové aplikace, jako jsou Gmail, Disk Google, Google Hangouts, Kalendář Google a další.
 • Google Drive/Nahrání souboru
  Google Drive nabízí jak nahrání všech Vašich dat v původních formátech, tak jejich automatický převod do nativních Google Dokumentů.
 • Správa mobilního připojení
  Správa mobilního připojení (SMP) je aplikace, která umožňuje spravovat přístupové údaje potřebné k používání mobilního připojení - na ZČU jde prakticky o přístup do sítí eduroam a zcu-mobile. Každý uživatel přihlášený pomocí konta Orion může nastavovat své vlastní údaje. Vybraní pracovníci mají navíc možnost spravovat tzv. hostovská konta, která jsou určena pro krátkodobé návštěvníky univerzitních pracovišť.
 • OpenCMS/Moduly
  Jak vytvořit aktualitu v OpenCMS.
 • Nastavení speciálních funkcí tiskáren
  Uvedené možnosti se volí přímo ve vlastnostech ovladače před tiskem. Ostatní nastavení jsou obdobné jako u běžných tiskáren.
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje