Hlavní strana

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Novinky

 • Objednávkový systém v menze Kollárova
  V menze v Kollárově ulici se používá objednávkový systém. Návod na objednávku jídla naleznete na stránkách SKM .
 • Hromadné výdeje jis karet pro nastupující ročníky
  Vážení studenti, v termínu od 13. září do 1. října se konají v budově CIV hromadné výdeje JIS karet. V rámci této každoroční akce si vyzvedávají nastupující studenti své nové identifikační karty.
 • Shrnutí letní odstávky systémů 2021
  Vážení kolegové, v tomto článku vám přinášíme shrnutí letošní letní odstávky systémů. Začneme počítačovou sítí. Během odstávky došlo k výměně přístupových switchů na FEL a FZS (Husova) dále pak k upgradu OS centrálního firewallu Fortigate a fyzickému přepojení z 2x 10 Gb/s na 2x 40 Gb/s. U bezdrátové sítě jsme upgradovali OS centrálních kontrolérů, upravili QoS a fyzicky přepojili centrální kontroléry na 2x 10 Gb/s. K upgradu OS došlo i u VPN koncentrátorů. Páteřní síť prošla též upgradem OS na poslední doporučovanou verzi.

Výpadky provozu

 • Velká letní odstávka systémů 17. 8. - 22. 8. 2021
  Každoroční odstávka informačních systémů ZČU se uskuteční dle pokynu kvestora č. 1K/2021 ve dnech 17. – 22. srpna 2021. Letošní odstávka bude zaměřena na úpravu počítačové sítě, upgradu linuxových serverů, systému Alfresco (doc.zcu.cz) a několika interních systémů CIV. Během odstávky by měla být zachována funkčnost telefonie, spisové služby a ISKaMu. Mohou nastat drobné výpadky služeb, a proto prosíme o trpělivost.
 • Odstávka systému přihlašování (SSO) 14.7. od 20h
  Ve středu 14. 7. 2021 v čase od 20:00 do 5:00 následujícího dne bude probíhat odstávka systému přihlašování (SSO). Z tohoto důvodu může dojít k problémům při přihlašovaní pomocí SSO. Zejména se to může dotknout přihlašování na portál a externí služby Google Apps a MS O365.
 • Výpadek provozu koleje Baarova 36 26. 5. 2021
  Ve středu 26. 5. 2021 od 14. hodin proběhne výměna jističů na okruhu, který slouží k napájení aktivních síťových prvků. Během výměny bude nedostupná síťová konektivita celé koleje.

HelpDesk

Komix pro tento měsíc

Zobrazit komix ve větším rozlišeníCivenka komix0056.png

E-mail, telefon a adresa

Univerzitní 20
306 14, Plzeň

Civenka


Provozní doba


 • Helpdesk - Bory
Univerzitní 20, UI205

Provozní doba HelpDesku Bory od 20. 9. 2021 7.00–⁠20.00

HROMADNÝ VÝDEJ JIS KARET se koná od 13. 9. do 1. 10. 2021, místnost UI203, 9.00–16.30 (pouze v pracovní dny). • Helpdesk - Jungmannova
Jungmannova 1/153, JJ108
Pracoviště bude otevřeno od 27. 9. 2021. Provozní doba 8.00–13.00.

V čase blízkém otevírací a zavírací době HelpDesku, může být operátor nakrátko nepřítomný kvůli obchůzce učeben.

Může také docházet k omezení provozu pracovišť a jednotlivých služeb. Podrobné informace získáte na tel.
377 63 8888.

Stav služeb a hlášení závad


Přečtěte si

 • Multicash
  = Sitova instalace Multicash =
 • OK Smart
  = Instalace ovladačů pro čipové JIS karty "OK smart" =
 • AFS/OpenAFS klient
  AFS klient je aplikací, která v prostředí Windows umožňuje klientské stanici pracovat se souborovým systémem AFS.
 • Mutt
  Mutt je emailový konzolový klient. Jde o podobnou záležitost jako je Alpine (pine), ale s jinou filosofií ovládání a vysokou mírou možností konfigurace. Tento klient není přímo podporován CIVem, ale vzhledem ke znalostem zde uvádíme jeho základní konfiguraci. Jeho velkou výhodou je používání regulárních výrazů při vyhledávání a dalších hromadných operací s emaily. V současnosti nevyřešeným problémem je šifrování a podepisování emailů certifikátem uloženým na zaměstnaneckých JIS kartách, to je ale způsobeno chybou v cizí knihovně, která emaily nedokáže podepsat.
 • Základy vzdáleného přístupu
  Snad každý se už setkal s tím, že potřebuje přistupovat k univerzitním službám i mimo univerzitní síť. Ať už ze svého počítače doma, notebooku na cestách nebo dokonce z cizích počítačů v internetových kavárnách nebo na letištích. Potřeba vzdáleného přístupu je pochopitelná a na ZČU je proto také patřičně podporována. Na této stránce jsou shromážděny informace, které byste měli znát předtím než se do vzdáleného přístupu pustíte.
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje