Hlavní strana

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Novinky

 • Vyděračské e-maily
  Po více než třech letech pravidelného výskytu se k nám dostala téměř dokonalá verze e-mailu využívající vyděračskou metodu "sextortion". Zpráva je psána bezchybnou češtinou, obsahuje informace o tom, jak byl infikován váš počítač a jak to bylo jednoduché. Samozřejmě také zmiňuje, že jste byli natočeni při sledování stránek s obsahem pro dospělé. Vyhrožuje tím, že video rozešle vašim známým pokud neuhradíte určenou částku ve virtuální měně Bitcoin. Zpráva může mít mnoho variant, ale pro každou platí jednoduchá rada - zprávě nevěřte, ignorujte ji, nic neplaťte. Kdo si chce přečíst více, můžeme doporučit článek: https://www.eset.com/cz/blog/prevence/sextortion-7-veci-ktere-by-mel-znat-kazdy-uzivatel/.
 • Informace o změně licencování kancelářských balíků Office
  Od října 2021 dojde k postupnému nahrazení Office ProPlus 2019 nebo staršího Office ProPlus 2016 novým kancelářským balíkem Office 365 ProPlus.
 • Objednávkový systém v menze Kollárova
  V menze v Kollárově ulici se používá objednávkový systém. Návod na objednávku jídla naleznete na stránkách SKM .

Výpadky provozu

 • Podzimní profylaxe 15. - 18. října
  Ve dnech 15. 10. od 18h až do 6h 18. 10. 2021 bude probíhat profylaxe. Během profylaxe dojde k úpravě kolejní sítě. Vzhledem k tomu může docházet k výpadkům síťové konektivity. Dále se bude pracovat na databázích (STAG, Magion, knihovna, ...), dojde k upgradu Moodle. Zárověň dojde k preventivnímu vypnutí několika služeb, kdy mohou být dotčeny i další systémy. Proto behěm odstávky negarantujeme funkčnost ani ostatních našich systémů. EDIT: Během profylaxe dojde ještě k upgradu serveru, který obsluhuje telefonní služby. Může proto dojít i k výpadkům telefonie.
 • Velká letní odstávka systémů 17. 8. - 22. 8. 2021
  Každoroční odstávka informačních systémů ZČU se uskuteční dle pokynu kvestora č. 1K/2021 ve dnech 17. – 22. srpna 2021. Letošní odstávka bude zaměřena na úpravu počítačové sítě, upgradu linuxových serverů, systému Alfresco (doc.zcu.cz) a několika interních systémů CIV. Během odstávky by měla být zachována funkčnost telefonie, spisové služby a ISKaMu. Mohou nastat drobné výpadky služeb, a proto prosíme o trpělivost.
 • Odstávka systému přihlašování (SSO) 14.7. od 20h
  Ve středu 14. 7. 2021 v čase od 20:00 do 5:00 následujícího dne bude probíhat odstávka systému přihlašování (SSO). Z tohoto důvodu může dojít k problémům při přihlašovaní pomocí SSO. Zejména se to může dotknout přihlašování na portál a externí služby Google Apps a MS O365.

HelpDesk

Komix pro tento měsíc

Zobrazit komix ve větším rozlišeníCivenka komix0056.png

E-mail, telefon a adresa

Univerzitní 20
306 14, Plzeň

Civenka


Provozní doba


 • Helpdesk - Bory
Univerzitní 20, UI205

Provozní doba HelpDesku Bory od 20. 9. 2021 7.00–⁠20.00

Nadále je možné vyzvednout Vaši Jis kartu na HelpDesku Bory.


 • Helpdesk - Jungmannova
Jungmannova 1/153, JJ108

Provozní doba 8.00-13.00


V čase blízkém otevírací a zavírací době HelpDesku, může být operátor nakrátko nepřítomný kvůli obchůzce učeben.

Může také docházet k omezení provozu pracovišť a jednotlivých služeb. Podrobné informace získáte na tel.
377 63 8888.

Stav služeb a hlášení závad


Přečtěte si

 • Syncovery
  Syncovery je zálohovací program určený pro počítače a notebooky. Na stránce naleznete instalační balíček včetně doporučené konfigurace.
 • RSS
  RSS (Really Simple Syndication) je speciální formát souboru, kterým web oznamuje nový obsah. Používá se pro efektivní sledování nových článků a změn. Pomocí speciálního programu (tzv. RSS čtečky) můžete průběžně sledovat novinky na vybraných webech a pak si podle potřeby zajímavé články otevřít a přečíst.
 • Připojení do sítě na kolejích ZČU
  ==Kdo může být do sítě připojen a kým?==
 • OpenCMS/Vytvoření nové stránky
  Jak vytvořit novou stránku v OpenCMS.
 • Alpine (pine)
  Základním programem pro práci s elektronickou poštou v prostředí Orion je také program Alpine (pine). V jeho standardní konfiguraci je nastaven vzdálený poštovní server imap.zcu.cz. To znamená, že alpine nepracuje s poštovními složkami uloženými lokálně (na souborovém systému AFS), ale přistupuje k nim vzdáleně na poštovní server.
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje