Hlavní strana

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Novinky

 • Phishingový útok - falešný WebAuth
  ZČU se opět stala cílem útočníků skrze phishingové e-maily. Nyní přišel do schránek mnoha uživatelů stroze napsaný e-mail s odkazem na falešnou přihlašovací stránku. Podvod lze rozpoznat tak, že adresa stránky není webkdc.zcu.cz se zeleným nápisem Západočeská univerzita v Plzni (CZ) a stránka vypadá na první pohled jinak než jste běžně zvyklí (více roztažená, logo v angličtině). Pokud máte obavu, že vás nachytali, doporučujeme neprodlenou změna hesla k orion kontu na https://heslo.zcu.cz. Bezpečnostní skupina WIRT
 • Mobilní telefony - nová rámcová smlouva 1q/2019
  Vážení kolegové, od 15. 2. 2019 začala platit nová rámcová smlouva na mobilní telefony. Vysoutěžené modely naleznete na Mobilní telefony. Ceny naleznete na Rámcová smlouva na dodávku mobilních telefonů.
 • Vyděračský e-mail opět útočí
  Upozorňujeme uživatele na novou vlnu vyděračských e-mailů. S tímto typem útoku jsme se setkali již v září loňského roku a jelikož útočníkům patrně přinesl velký zisk, nyní akci opakují. Ve zprávě píší o tom, že vám napadli účet, což dokazují tím, že e-mail se tváří, že odešel z Vaší e-mailové schránky. Ve skutečnosti jen útočníci využili možnosti e-mail modifikovat tak, že v poli "Odesílatel" je Vaše e-mailová adresa. Odkud e-mail skutečně odešel a zda autentizovaně, lze najít v hlavičce e-mailu. Podstatou sdělení je, že útočník má Vaše video, jak si prohlížíte stránky s erotickým obsahem a hrozí jeho rozesláním známým a kolegům, pokud nezaplatíte částku 250 USD pomocí bitcoinu. Ve skutečnosti žádné takové kompromitující materiály nemá a pouze chce vyvolat strach v uživatelích a obohatit se.

Výpadky provozu

 • Odstávka e-spis
  Ve čtvrtek dne 21.2.2019 od 14:00 bude nedostupný systém spisové služby e-spis z důvodu nutné programové údržby.
 • Přerušení dodávky elektřiny 14. až 17. 2. 2019
  Ve dnech 14. až 17. 2. 2019 dojde k vypnutí elektřiny v objektech RICE, UT a UR. Harmonogram výpadku je následující:
 • Podzimní profylaxe 2018
  Vážení kolegové, připomínáme, že dle pokynu rektora se od 12. října 18:00 do 15. října 6:00 uskuteční podzimní odstávka informačních systémů ZČU. Během této profylaxe bude v rámci instalace nových síťových zařízení proveden upgrade připojení budov NTC (Vědeckotechnický park), RICE a NTIS na rychlost 100 Gb/s. V důsledku nutnosti přepojení celé síťové infrastruktury může dojít k výpadkům služeb v uvedených budovách.

HelpDesk

Komix pro tento měsíc

Zobrazit komix ve větším rozlišeníCivenka komix0054.png

E-mail, telefon a adresa

Univerzitní 20
306 14, Plzeň

Civenka

Provozní doba

Provoz: pondělí-pátek

 • Hlavní pracoviště HelpDesk Bory (UI205) 7:00 - 20:00.


 • Pracoviště HelpDesk Jungmannova ulice 1/153 (JJ 108) 7:00 - 15:00.V době blízké otevírací a zavírací době HelpDesku může být operátor nakrátko nepřítomný kvůli obchůzce učeben.

Může také docházet k omezení provozu pracovišť a jednotlivých služeb. Podrobné informace získáte na tel. 377 63 8888.

Stav služeb a hlášení závad

Přečtěte si

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje