Přístup k elektronické poště

Z Support
Přejít na: navigace, hledání

Uživatelé přistupují k elektronické poště běžným klientem WWW (Netscape, Mozilla, Internet Explorer) přes aplikaci WebMail na adrese http://webmail.zcu.cz. Dalším způsobem je přístup pomocí klientů - speciálních programů, které jsou závislé na prostředí konkrétního operačního systému. V prostředí Orion i OrionXP jsou základními prostředky programy alpine a Mozilla Thunderbird.

Poštovní klienti i brána WebMail přistupují k poštovní schránce uživatele prostřednictvím protokolů IMAP nebo POP se zabezpečením SSL. Tato technologie přináší uživatelům výhodu bezpečného a přitom nezávislého přístup ke své poště prakticky odkudkoli - jak z různých prostředí, tak z různých míst, přes modem nebo mobilní telefon, ze sítí jiných ISP, ...

Pro zajištění bezpečné komunikace s centrálním poštovním severem byl trvale zastaven nezabezpečený přístup přes "čisté" protokoly IMAP a POP. Umožněn je pouze přístup přes zabezpečené protokoly IMAP a POP se SSL.

Při úvodním přihlášení na vzdáleném IMAP (nebo POP) serveru se musí uživatel prokázat svým uživatelským jménem a heslem platným v prostředí Orion.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Zobrazení
Akce
Kdo jsem
Navigace
Často hledaná témata
Nástroje