Aktuality:Výměna starých JIS karet

Z HelpDesk

Vzhledem k ukončení podpory karet starého typu (potisk se znakem ZČU - lvem) byly všechny takové karty ke dni 7.1.2011 ZABLOKOVÁNY. Všichni uživatelé těchto karet byli e-mailem vyrozuměni o nutnosti výměny. Žádáme všechny, kdo ještě nezažádali o kartu novou, ať tak v co nejbližší době učiní.

Kterých karet se výměna týká?

Stara JIS konec.jpg

Jedná se o výměnu karet starého typu: silnější plast, podtisk mramorováním, znak ZČU se lvem. K datu 31.12.2010 končí platnost všech starých karet. Každý držitel staré karty byl upozorněn emailem.

Proč se staré karty vyměňují?

Starý typ karet byl vydáván před rokem 2006. V roce 2006 jsme přešli na typ karet MIFARE a na duální snímače, které čtou oba typy karet. Potřeba duálních snímačů komplikuje a prodražuje další rozvoj JIS infrastruktury. Starých karet je už v provozu relativně malý počet, proto budou tyto karty do konce roku 2010 staženy z provozu a nahrazeny novými.

Kde staré karty nebudou fungovat?

Duální snímače zůstanou dále nainstalovány, žádné hromadné výměny snímačů neplánujeme. Pouze při nových instalacích snímačů a opravách porouchaných mohou být použity snímače, které staré karty už nepřečtou. V současné době se jedná například o vstupní plášťové snímače budovy FEL.

Jak mám o výměnu požádat?

Na stránce jis.zcu.cz si zadejte novou žádost o kartu. Vložte žádost včetně nové fotografie, fotografie ze staré karty většinou není použitelná.

Pokud nemáte fotografii elektronicky, ale papírově, nalepte ji na žlutou papírovou žádost, kterou vyplňte a odevzdejte na HelpDesk CIV.

V tomto případě žadatelé neplatí manipulační poplatek za vystavení nové karty. V případě, že při kontrole stavu výroby karty na jis.zcu.cz je hláška "Čekání na platbu" obraťte se na HelpDesk CIVzde.

Kdy a kde si mám kartu vyzvednout?

Zda je karta připravena k výdeji se můžete přesvědčit na jis.zcu.cz. Potom si kartu můžete vyzvednout osobně na HelpDesku CIV v areálu Bory.

Přesné umístění HelpDesku, provozní doby, kontaktní adresy a čísla najdete zde.

Co se stane s penězi "na staré kartě"?

Všechny služby spojené s kartou jsou vázány na uživatele, nikoli na konkrétní číslo karty. Peníze v menze, přístupy do místností a podobně tedy zůstanou zachovány i na nové kartě.

Kdy začne fungovat nově vydaná karta?

Karta začne po vydání fungovat s určitým zpožděním. Doporučujeme si kartu vyzvednout v odpoledních hodinách (po obědě), nejpozději druhý den ráno by měly všechny systémy novou kartu akceptovat.