Kategorie:Pro studenty

Z HelpDesk
Využijte své možnosti naplno ...

Studenti ZČU se s výpočetní technikou setkávají poměrně často, ať už jde o používání počítačů v učebnách nebo využívání některých z řady dostupných služeb. Pro snažší orientaci v prostředí IT slouží právě tato stránka, kde naleznete informace týkající se výpočetního prostředí z pohledu studenta Západočeské univerzity v Plzni.

Kdo mi pomůže?

Nikdo není expert na všechno, a tak každý občas potřebuje poradit. Dobrá rada může ušetřit mnoho hodin marných pokusů a kolikrát i zabránit vzniku různých problémů. Takže pokud si s něčím nejste jisti, nebojte se zeptat a obraťte se na Helpdesk

Moje elektronická identita

Jako student naší univerzity budete velmi často využívat naše služby, a proto potřebujete svoji vlastní elektronickou identitu.

JIS karta

JIS karta slouží pro indentifikaci studenta ZČU. Umožní Vám přístup do učeben, zíkáte slevy na jídlo v menzách a bufetech ZČU a můžete využívat našich služeb např. samoobslužné kopírování a tisk, atd.

Konto Orion

Konto Orion je hlavní elektronická identita uživatele ZČU, která mu umožňuje využívat naše služby včetně elektronických informačních zdrojů ZČU, veřejných počítačových učeben atd.

Připojení mobilních zařízení

Toto připojení je poskytováno zejména v rámci projektu eduroam. Každý uživatel může se svým mobilním zařízením využívat pevné i bezdrátové připojení.

Základní služby

E-mail

S Orion kontem získáte i svůj univerzitní E-mail, který je určen ke komunikaci v rámci ZČU.

Jednotné univerzitní konto (JUK)

Jednotné univerzitní konto (JUK) umožňuje použít JIS kartu na úhradu služeb poskytovaných Západočeskou univerzitou v Plzni, tzn. kopírování a tisk, obědy v menzách a bufetech ZČU a platby na kolejích ZČU. Je důležité mít udělený souhlas s používáním JUKu.

Předzápis

Portál

Tisk a kopírování

Mohlo by se mi hodit

  • První krůčky - rychlý průvodce nového uživatele po IT prostředí ZČU
První krůčkyPK2012-letak-nahled.png
První krůčkyPK2012-letak-nahled2.png

Průkaz ISIC

  • ISIC - Vše o digitálním průkazu ISIC

Další služby